Tajemství templářů 


Rosekruciáni

Roku 1614 je v Německu vydán anonymní spis "Všeobecná a celková reforma vesmíru", pak "Fama Fraternitatis ctěné Konfraternity růže a kříže, určená všem učencům a vládcům Evropy". Představuje se zde Bratrstvo Růže a kříže se svým zakladatelem, tajemným C.R. – Christianem Rosenkreutzem. 

Cristian Rosenkreutz

V 16. století nastupuje Lutherova reformace (Luther má růži a kříž ve znaku!)

V roce 1604 rosenkruciáni restaurují část svého tajného paláce a nachází desku, do které je vražen velký hřebík. Po vytažení odpadl kus zdi, za ní se objevily dveře, na kterých je napsáno velkými písmeny POST CXX ANNOS PATEBO. Za dveřmi našli náhrobek se sedmi hranami a sedmi úhly a zázračně osvícen jakýmsi umělým sluncem. Na něm byl kulatý oltář vyzdobený nápisy a emblémy (např. NEQUAQUAM VACUUM). Pod oltářem bylo nedotčené tělo C.R., v ruce držel knihu I.

Rudolf II.

Fridrich Falcký obsadil Prahu roku 1618 jen proto, aby měl v moci město magie

V Německu :

Robert Fludd – Apologia compendiaria Fraternitatem de Rosea Croce  (Londýn, 1615)  – "Tractatus apologeticus integritatem societatis de Rosea Cruce defendens" (1617). Do roku 1619 vydává 4 knihy. 

Aloisius Marlianus – tvrdí, že nastala chvíle, kdy bude třeba světu odhalit tajemství Bratrstva Růže a Kříže – odečte-li se od roku 1618  188 let slíbených rosekruciány, vyjde rok 1430, založení Řádu zlatého rouna (o zlaté rouno usilovali Argonautim, souvisí s Grálem)

Thomas   Campanella se vysloví, že celá záležitost s rosekruciány je jen zábava pomatených hlav

René Descartes – hledal rosekruciány v Německu, když je nenašel, po návratu jej všichni považují za rosekruciána. Aby to vyvrátil, co nejvíce se ukazuje na veřejnosti, aby ukázal, že není neviditelný.

Sain Yves d´Alvedrey


 Historie rosekruciánů v datech     

Rok Událost  Pozn. 

1645

Londýn: Ashmole zakládá Invisible College po vzoru Bratrstva růže a kříže    

1662

Z Invisible College vzniká Royal Society a z Royal Society pak zednáři  
1666  Paříž: Académie des Sciences  
1707 Narodil se, pokud k tomu ovšem vůbec někdy došlo - Louis Claude de Saint-Germain  
1717 Je založena Velká lóže londýnská  
1721 Anderson píše Konstituci anglických zednářů. Petr Veliký, zasvěcený v Londýně, zakládá zednářskou lóži v Rusku  
1730 Při krátké zastávce v Londýně je zasvěcen Montesquieu  
1737 Ramsay potvrzuje templářský původ zednářů. Zde má svůj původ Skotský obřad, který od té doby soupeří s Velkou lóží londýnskou  
1738 je zasvěcen Fridrich, v té době korunní pruský princ. Stane se ochráncem encyklopedistů  
1740 Zhruba v těch letech jsou ve Francii založeny různé lóže: Ecossais Fidéles v Toulouse, Souverain Conseil Sublime, Mére Loge Ecossaise du Grand Globe Francais, Collége des Sublimes Princes du Royal Secret v Bordeaux, Cour des Souverains Commandeurs du Temple v Carcassonne, Philadelphes v Narbonně, Chapitre des Rose-Croix v Montpellieru, Sublimes Élus de la Vérité...    
1743 Poprvé se na veřejnosti objeví hrabě Saint-Germain

V Lyonu vzniká hodnost rytíře Kadoše, který má pomstít templáře  

1753 Willermoz zakládá lóži Parfaite Amitié  
1754 Martines de Pasqually zakládá Temple Elus-Cohens (ale možná až v roce 1760)    
1756 Baron von Hund zakládá Přísnou řeholi templářskou, prý z popudu Fridricha Pruského. Tam je poprvé řeč o Neznámých nadřazených. Objevují se i narážky, že jde o Fridricha Voltaira.    
1758 Do Paříže přijíždí hrabě Saint-Germain a jako chemik, odborník na barviva, nabídne své služby králi. Stýká se s madame Pompadour  
1759 Měl by být založen Conseil des Empéreurs d'Orient et d´Occident, který tři roky poté sepíše Constitutions et réglement de Bordeaux, kde má svůj původ Starý a přijatý skotský obřad (úředně se ovšem objeví teprve v roce 1801). Pro skotský obřad je typický velký počet, rovných třiatřicet, vysokých hodností  

1760

Hrabě Saint-Germain odcestuje v dvojakém diplomatickém poslání. do Holandska. Musí odtamtud uprchnout, v Londýně je zatčen, nakonec propuštěn. Dom Pernety zakládá Avignonské ilumináty. Martines de Pasqually zakládá Chevaliers Macons Elus-Cohens de l'Univers.  
1762 Hrabě Saint-Germain je v Rusku    
1763 Casanova se setká s hrabětem Saint Germainem v Belgii: říká si de Surmont a promění pár mincí ve zlato. Willermoz zakládá Souverain Chapitre des Chevaliers de l'Aigle Noire Rose-Croix.    
1768 Willermoz vstoupí do Pasquallyho Élus-Cohens. V Jeruzalémě jako apokryf vychází Les plus secrets mystéres des hauts grades de la maconnerie devoilée, ou le vrai Rose-Croix. V knize se tvrdí, že rosekruciánská lóže se nachází na hoře Heredon, šedesát mil od Edinburgu. Pasqually se setká s Louisem Claudem de Saint-Martin, který se stane proslulým jako Le Philosophe Inconnu. Dom Pernety se stane knihovníkem pruského krále.    
1771 Vévoda ze Chartras, později známý jako Philippé Égalité, se stane velmistrem lóže Grand Orient, ze které se později stane Grand Orient de France, a snaží se sjednotit všechny lóže. Odpor kladou lóže skotského obřadu.    
1772 Pasqually odjíždí do San Dominga a Willermoz a Saint-Martin zakládají Tribunal Souverain, z něhož se stane Grande Loge Ecossaise.    
1774 Saint-Martin odejde do ústraní; stane se z něho Philosophe Inconnu, a zástupce Přísné templářské řehole jedná s Willermozem. Vznikne z toho Skotské direktorium provincie Alvernia, ze skotského direktoria pak Opravený skotský obřad.    
1776 Saint-Germain; tentokrát jako hrabě Welldone, předkládá Fridrichu II. své chemické projekty. Vzniká Société des Philathétes; která má sdružit všechny hermetiky. Lóže Neuf Soeurs: členy se stávají Guillotin a Cabanis, Voltaire a Franklin. Weishaupt zakládá Bavorské ilumináty. Byl snad zasvěcen dánským kupcem Kolmerem, což by měl být tajemný Altotas, učitel Cagliostrův při návratu z Egypta.    
1778 Saint-Germain se v Berlíně setkává s Domem Pernetym. Willermoz zakládá Ordre des Chevaliers Bienfaisants de la Cité Sainte. Přísná templářská řehole se dohodne s Velkým Orientem na přijetí opraveného skotského obřadu.    
1782 Koná se velké shromáždění všech zasvěcených lóží ve Wilhelmsbadu.    
1783 Markýz Thomé zakládá Obřad Swedenborgův.    
1784 Saint-Germain ve službách hesenského lanckrabího vybuduje továrnu na barvy a pak snad umírá    
1785 Cagliostro zakládá obřad Memfidy, z něho se později vyvine Starý a prvotní Obřad Memfis-Misraim a počet vysokých hodností v něm naroste na devadesát. Vypukne skandál kolem královnina náhrdelníku, řízený Cagliostrem. Dumas jej líčí jako zednářský komplot, který má diskreditovat monarchii. Je úředně zrušen řád Bavorských iluminátů, podezřelý z revolučních piklů.    
1786 Bavorskými ilumináty v Berlíně je zasvěcen Mirabeau. V Londýně se objeví rosikruciánský manifest, přisuzovaný Cagliostrovi. Mirabéau píše Cagliostrovi a Lavaterovi.    
1787 Ve Francii je zhruba sedm set lóží. Je publikován Weishauptův text Nachtrag s diagramem tajné organizace, ve které každý z členů smí znát pouze svého nejbližšího nadřízeného.    
1789 Začíná Francouzská revoluce. Krize francouzských lóží.    
1794 Osmého vendémiairu poslanec Grégoire předkládá Národnímu konventu návrh na založení Muzea umění a řemesel, Conservatoire. Zřídí jej v Saint-Martin-des Champs v roce 1799 Rada Pěti Set. Vévoda z Brunšviku vyzve všechny lóže, aby se samy rozpustily, protože je všechny znečistila jedovatá, podvratná sekta.    
1798 V Římě je zatčen Cagliostro.  
1801 V Charlestonu je oznámeno oficiální založení Starého a Přijatého skotského obřadu s 33 hodnostmi.    

1824

Vídeňský dvůr předává francouzské vládě dokument, v němž jsou odhalena tajná sdružení jako Absolutní, Nezávislí a Vysoký karbonářský prodej.    
1835 Kabalista Oettinger tvrdí, že se v Paříži setkal se Saint-Germainem.    
1846 Vídeňský spisovatel Franz Graffer publikuje zprávu o setkání svého bratra se Saint-Germainem, k němuž došlo v období od roku 1788 do roku 1790; Saint-Germain při návštěvě listoval v Paracelsově knize.      
1864 Bakunin zakládá Sociálně demokratický pakt, inspirovaný prý bavorskými ilumináty.    
1865 je založena Societas Rosicruciana in Anglia (podle jiných pramenů k tomu došlo v roce 1860 nebo 1867). Vstoupí do ní Bulwer-Lytton, autor rosikruciánského románu Zanoni.    
1875 Jelena Petrovna Blavatská zakládá Teosofickou společnost. Vychází Odhalená Isis. Baron Spedalieri se prohlašuje za člena Velké lóže osamělých bratří na Hoře, za Osvíceného bratra starého a opraveného řádu manichejců a vysokého ilumináta martinistu.    
1877 Madame Blavatská mluví o teosofické roli hraběte Saint-Germaina. Jako jeho inkarnace uvádí Rogera Bacona a Francise Bacona, Rosenkreutze, Procla, vévodu ze Sant´Albana. Francouzský Grand Orient odstraní vzývání Velkého stavitele všehomíra a vyhlásí absolutní svobodu svědomí. Přeruší styky s Velkou anglickou lóží a stane se sdružením výrazně laickým a radikálním.       
1879 V USA je založena Societas Rosecruciana.    
1880 Činnost zahajuje Saint-Yves d'Alveydre. Leopold Anglar reorganizuje bavorské ilumináty.  
1884 Lev XIII. encyklikou Humanum Genus odsuzuje zednáře. Katolíci od nich odcházejí a racionalisté se k nim naopak jen hrnou.    
1888 Stanislav de Guaita zakládá Ordre Kabbalistique de la Rose-Croix. V Anglii je založen Hermetic Ordre of the Golden Dawn. Má 11 hodností od nováčka po Ipsissimus. Císařem je McGregor Mathers. Jeho sestra se provdá za Bergsona.    
1890 Joséphin Péladan opustí Guaitu a založí Rose + Croix Catholique du Temple et du Grail a prohlásí se za Sara Merodaka. Spor mezi rosekruciány Guaitovými a Péladanovými dostane název „válka dvou růží“.    
1898 Aleister Crowley je zasvěcen v Golden Dawn. Sám pak založí řád Thelema.    

1907

Z Golden Dawn vznikne Jitřní hvězda, do které vstoupí Yeats.    

1909

V Americe Spencer Lewis »probudí k životu« Anticus Mysticus Ordo Rosae Crucis a v roce 1916 v nějakém hotelu promění kus zinku ve zlato. Max Heidel založí Rosicrucian Fellowship, následují Lectorium Rosicrucianum, Les Fréres Ainés de la Rose-Croix; Fraternitas Hermetica, Templum Rosae-Crucis, data založení nejsou známa.    
1912 Annie Besantová, žákyně Blavatské, zakládá v Londýně Řád templu Bratrstva růže a kříže. V Německu vzniká Společnost Thule.    

1936

Ve Francii vzniká Grand Prieuré des Gaules. V »Cahiers de la fraternité polaire« Enrico Contardi-Rhodio píše o návštěvě, kterou u něho vykonal hrabě Saint-Germain.  
     

Rosekruciáni Svobodní zednáři Poklad templářů
  Poklad na ostrově Bornholm Protokoly sionských mudrců Je rok 2004 rokem templářů ?
Svatý grál Tajný plán templářů Telurické proudy
Nacistické hledání grálu Našli templáři archu úmluvy? Byl nález archy účelem křížových výprav?
Otázky ke vzniku templářů Kde byla ukrytá archa? Vykopávky v Šalomounově chrámu
Tajemství templářů