Centrum KLUBU PSYCHOTRONIKY A UFO

 

 
O nás
Záhady okresu
Památky
 Záhady dnes
Kdysi, možná...
Aktuality
Kontakty

 

(c) Klub psychotroniky a UFO - Frýdek-Místek

Poslední aktualizace 25.02.2014

 Kdysi, možná (pověsti a legendy)  

Frýdek - Místek v lese Hájek je zázračná studánka. Vedou k ní schody pokání.
Duch prokletého pana Jiřího z Oppensdorfu, který zde žil v 17. století, straší prý na zámku dodnes, vyvolává poplachy elektronického zařízení
Čeladná byl "Čertův stůl" trilit?
Hukvaldy

pověsti kolem hradu Hukvaldy hovoří o vílách, tzv. hůkalkách. Na hradě prý také straší duch zazděného otce dcery, který nedal svoji dceru do panských služeb a neprozradil její úkryt. Druhého dne po zazdění se na kameni, kde byl zazděn, objevily dvě ruce. Byla provedena výměna kamenů, ale ruce se objevily opět. 

Lískovec v Karlově huti jsou prý ukryty poklady
Ostravice na Lysé hoře (1324m) se prý konaly slety čarodějnic
Osůvky Severně od obce hned za státní hranicí se nachází Górka Farska. Badatel Robert Zanibal zapsal, že místní mu ukázali na pahorku místo, kde stával pohanský oltář. Obětní kameny se zde nacházely až do roku 1833, poté je někdo použil na stavební účely. Místní tradice hovoří o sochách pohanských bůžků ukrytých někde ve sklepení v pahorku. Na místě bylo kopáno a byl nalezen otvor, do něhož byla zastrčena dlouhá tyč. Nic však nebylo vytaženo a hledači byli konfrontováni s nějakým vidmem, po jehož spatření utekli.
Nýdek

na vrchu Velká Čantoryje (995 m) prý kdysi stávaly pohanské modly a uvnitř jsou ukryté poklady. Odpočívá v nich také vojsko, které má přijít zemi na pomoc, až bude nejhůře * mezi obcí a polskou Wislou se nachází horský hřeben přiléhající ke zdejším polanám. Dochází tu k půlnočnímu zjevování černé nebo bílé krávy a zvuků koňských kopyt na prázdných loukách. 

Řepiště na jednom z kopců stával prý kdysi hrádek, propadlý do země
Šenov v roce 1764 se na čerstvé omítce šenovského chrámu objevil přízrak bílé ruky, který ztrestal pyšnou hraběnku.
Třinec na vrchu Goduli (738 m) žije Zlatohlavec, Král hadů
Tyra na hoře Žďár bylo kdysi pohanské božiště
Vendryně tajemství názvu Popiniec a Babí hory