Vítáme Vás na stránce

Klubu psychotroniky a UFO - Louny

Představení

Historie okresu

Megalitické stavby

Středověk

Zajímavá místa

Záhadné události

Kontakty

Megalitické stavby

- stavební památka - druhy : menhiry - volně stojící kameny, dolmeny - kamenné stoly nebo chodby, kromlechy - obloukovitá kamenná osazení, aligments - kamenné řady, aleje a kamenné kruhy.

menhir

stéla

trilit

kromlech

kromlech

kamenné řady, aleje

dolmen

dolmen

megalitický hrob

dolmen

chodbová mohyla

Druhy megalitických památek :

převzato z knihy : Svoboda, K.: Tajemné megality, Horizont, Praha, 1990, s. 14)

Jejich existenci lze vysvětlit jako astronomické stavby např. jako prehistorické kalendáře (archeoastronomie), chodbové hroby, předimenzované dolmeny jako úkryty před potopou či iontovým zářením. Mytologie spojuje všechny megalitické stavby s nadpřirozenými bytostmi (bohy nebo obry). Podle některých názorů jsou místa s výskytem megalitů orientačními body pro mimozemské návštěvníky, je u nich hlášen častý výskyt UFO. Pobyt u těchto staveb přináší za určitých časových aj. podmínek vstup do jiných stavů vědomí, lidé zažívají různé vidiny, halucinace, zjevení, nebo lze u nich čerpat duševní energii, což prý využívali šamani, druidové nebo kněží v minulosti. Předpokládá se, že na určitých místech Země působí určitým způsobem na člověka a proto tvůrci megalitické kultury tato místa označili těmito kamennými památkami. Megalitické lokality mohly být využívány za účelem ovlivnění lidského chování např. i umělců a řemeslníků. Proto může být správným i předpoklad, že megalitické stavby byly budovány proto, aby takový vliv na člověka byl vytvořen. Za nositele megalitické kultury byli považováni Keltové, což se ukázalo nesprávným. Dalšími tvůrci se označují Ligurové. Podle pověstí obyvatel v okolí megalitických památek tyto kameny šeptají, léčí. Vědecké průzkumy ukázaly, že před východem Slunce ve dnech slunovratů vznikají v megalitech ultrazvukové vlny, akustické kmitání, změny magnetického pole.

Samotná některá místa megalitických památek jsou známa jako místa silných geomagnetických anomálií.

Foto : menhir Dol - Tresse, Bretaň - Francie (c) KPU, 1995

Menhir

- keltsky : men - kámen, hir - dlouhý. V Indii "lingam" - znamení, mužský pohlavní úd, nebo "ohnivý sloup". V křesťanské době spojovaný s čertem nebo obrem. Pověry, že léčí neplodnost. Smuteční pomníky na způsob votivních obelisků (některá náboženství připouštěla možnost přenosu vlastností mrtvého do kamene nad jeho hrobem. Hraniční milníky mezi územími kmenů, památníky určité události, smlouvy nebo přísahy. Postavení za účelem zaměření nebo vyvolání určitého vlivu např. na vegetaci (pole, na kterých m. stojí, jsou prý úrodnější), nebo využití tellurického proudu k ovlivnění vegetace, usměrňují, neutralizují proudy, které by způsobily fyzikální poruchy ve struktuře půdy. Tellurické proudy jsou ve vztahu ke geoanomálním a geopatogenním zónám (podzemní proudy vod - studánky, geologické zlomy a poruchy. (1) dračí žíly, ley-lines). Účelem menhiru je magický účinek na zemi, stejně tak i dalších megalitických stavebních památek (kromlechy, dolmeny, aligments, atd.). Proutkaři, pracující s virgulí i jiní senzibilové u menhirů zachycují jinak nevnímatelnou energii, probíhající ve šroubovici kolem některých kamenů. Bylo zachyceno mezi 8 - 12 minutou před východem Slunce o letním slunovratu vyšší ultrazvukové vlny a skončily 1 - 2 hodiny po východu Slunce. U některých menhirů byla naměřena také vyšší radiace než průměr i magnetické anomálie.

Na posvátných místech byly nalézány ložiska uranu. U menhirů je vyšší elmg. pole, rychlé kolísání intenzity mg. pole. Výskyt menhirů souvisí s geomagnetickými zvláštnostmi. Dávné pověry spojovaly megality s jejich léčivými účinky, což zřejmě souvisí s vyžitím mg. pole v léčitelství.

(1) Helšus, J.: Megality, dračí žíly a UFO. ZAZ č. 3, 1993


Megalitická civilizace

- základním znakem je přítomnost megalitických stavebních památek. Je pozůstatkem dávného stěhování národů. Nejstarší památky v Evropě se datují do šestého tisíciletí př.n.l. Její příslušníci se stěhovali neznámo odkud, pravděpodobně z východu na západ. Šlo zřejmě převážně o stěhování po moři. U megalitů nebyly nalezeny zbraně, což vede k domněnce, že šlo o nebojovný a pronásledovaný lid, ovšem vysoce znalý v oborech astronomie, matematiky a geometrie, spolu se zvládnutím technologie lámání, přepravy a vztyčování velkých kamenných bloků. Významným znakem této kultury je pravděpodobný kult Slunce, Měsíce a dalších nebeských těles, dále Bohyně - Matky. Stopy po megalitické civilizaci jsou v Indii, Kavkaze, Palestině, Koreji, severní a střední Africe, Skandinávii, a západní Evropě. V Čechách jsou pozůstatky připisované této civilizaci v okresech Louny, Rakovník, Chomutov a Strakonice.

Stopy po megalitické civilizaci

(mapa převzata z : Charpentier, L.: Tajemný pravěk Evropy, Práce, Praha, 1992, s. 69)

Kamenné řady u města Carnac,

Bretaň, Francie.

Foto (c) KPUFO, 1995


Megalitický yard

- 82,9 cm. délková míra, která se opakuje u převážné většiny megalitických památek (Stonegenge, New Grange atd. Podle názoru J. Helšuse jde údajně o délku kroku tehdejších obyvatel .