Úvod
Záhady
Anomálie
Příběhy
Historie
UFO
Středověk
Starověk
Zajímavá místa
Pověsti
Památky
Muzea
Knihovny
Léčitelé
Akce
Setkání
Badatelé
Kontakty
E-mailKlub psychotroniky a UFO Tachov, 2002 

  

Záhady


Damnov

Kam zmizel hasičský vůz ?

Před časem se k nám dostala informace o tom, že na počátku století zmizela celá hasičská stříkačka s několika hasiči - stalo se tak mezi obcemi Damnov a Horní Pavlovice (okr. Tachov) na místě u Tří lip (nebo dubů ?). Na místě, kde byli naposledy spatřeni, je dnes kříž.

Podle šetření v těchto obcích se takto nazvaná místa zde skutečně vyskytují. U Tří lip je mezi Bezděkovem a Damnovem (foto 1), mezi Damnovem a Horními Pavlovicemi je místo U tří dubů (foto 2).

Právě zde je také pomníček s již svrženým křížem. Na podstavci je zřetelná hasičská helma s žebříkem na pozadí. Je zde i letopočet - 1936. Místní německé obyvatelstvo bylo však po roce 1945 odsunuto a tak události před tímto datem halí rouška zapomnění. 

Před několika lety však místním hasičům při jakési slavnosti sdělil dnes již zemřelý nadlesní, že na místě skutečně došlo k tragédii - koně, jedoucí k ohni se splašili, vůz převrátili a na místě zemřeli dva hasiči. Kde se však původní informace vzala ? Zřejmě půjde o sloučení dvou nebo více událostí do jednoho odkazu. Po jeho odhalení budeme dále pátrat.

Jsou zde pomníčky u další trojice stromů. Proč asi ? Událo se zde skutečně něco záhadného ? Který je ten pravý?