České Budějovice

Klub psychotroniky a UFO

Centrum KLUBU PSYCHOTRONIKY A UFO

Otázky minulosti

Zajímavá místa

Podivné události

UFO

Aktuality

Kontakt

Centrum

Pobočky

 

Pomsta kulového blesku

Kulový blesk je již po několik století neobjasněnou záhadou. Často bývá spjat s bouřemi, přesto bouře nutnou podmínkou jeho vzniku není. Mnoho lidí hledá pro vysvětlení tohoto zvláštního jevu pomoc u přírodních věd, ale někteří věří, že kulový blesk má s fyzikou i s chemií jen minimální spojitost. Ve vzduchu proto visí otázky, není-li kulový blesk pomstou mimozemských civilizací nebo vyšších sil.

Je nám již známo mnoho svědectví o kulovém blesku, ale málo potvrzených informací o jeho vzniku. Zajímavou myšlenkou je, že trestá lidi za špatné činy. Je pravda, že má kulový blesk na svědomí již několik lidských životů, ale na druhou stranu se také stává, že pouze vlétne do domu, rozbije všechna okna a zmizí. Někdy také jen spálí záclony, nábytek nebo elektrické spotřebiče v místnosti.

Na jednu návštěvu jistě nikdy nezapomene pan Karel, obyvatel malé vesničky v jižních Čechách. Karel byl jediný řezník v dalekém okolí, a tak si mohl určovat ceny, jak se mu zlíbilo. Byl však nenasytný a touha po penězích mu zaslepila okolní svět natolik, že ho opustila manželka a nechala ho, aby se sám utápěl ve svém blahobytu. Vždy, když přišlo nové zboží, zjistil si kolik za něj chtějí v jiných řeznictvích a cenu velice nadsadil. Také si dával na váhu závaží, aby ukazovala více, než maso vážilo. Nikdo o tom nevěděl, a tak si lidé z vesnice dále vesele nakupovali maso za přemrštěné ceny.

Jednoho večera Karel sledoval svůj oblíbený program a usínal v křesle. Náhle uslyšel ránu v hale, která ho velice vyplašila. Myslel si, že je v domě zloděj, a proto se zvedl a sundal ze stěny starodávný meč. Vydal se přes veliký obývací pokoj až do haly a sotva otevřel dveře, vrhla se do místnosti svítivá a velice mrštná koule. Nechápal co se děje, tak jen otupěle stál a přihlížel, jak kulový blesk ničí všechen jeho nábytek, koberce, knihy i televizi, rádio a kuchyňské spotřebiče. Aby toho nebylo málo, spálil i postel, v jejíž matraci měl, trochu neoriginálně, Karel schovány všechny své životní úspory. Najednou se koule vydala přímo proti Karlovi, ale než k němu dorazila, rozplynula se jako oblak dýmu.

Druhého dne Karel zavřel svůj obchod, vyvěsil na něj ceduli s tučným nápisem: “Prodám!“ a zmizel z vesnice neznámo kam. Lidé nevěděli, co se stalo s jeho domem ani proč odcestoval, a tak, když zanedlouho zjistili, jaké podvody měl Karel na svědomí, mysleli si, že se mu někdo pomstil. Ano, možná tomu tak opravdu bylo, někdo se mu pomstil, ale nebyl to žádný smrtelník, snad jen mimozemšťané, nebo nějaká vyšší síla? Karel byl jen jedním z mnoha, kterým dal blesk za vyučenou, proto je zajímavé zapřemýšlet někdy i o neuvěřitelných, ale možných důvodech návštěv kulového blesku.

Archiv KPUFO

 

Klub psychotroniky a UFO  

(c) Klub psychotroniky a UFO * České Budějovice, 2012