NÁŠ KLUB
ZÁHADY
PAMÁTKY
LEGENDY
ANOMÁLIE
UFO
ODKAZY
KONTAKTY
Přírodní anomálie

Vršanské koule bohů

Kamenné koule, které se v posledních letech mezi lidmi objevily, vzbudily mnoho dohadů. Pro svůj tvar i energetické vlastnosti jsou považovány za "koule bohů". Jak je to ale doopravdy, o tom jsme si povídali s Antonínem Fiuráškem, který s nimi má bohaté zkušenosti.

  •  Jak jste tyto koule získal?

 První zmínku o vršanských koulích jsem našel v tisku. Začal jsem se o tuto problematiku více zajímat a obstaral jsem si je z lomu Vršany na Mostecku.

  •  To se dají jen tak volně najít? 

Ne, na Vršanech se sice hojně vyskytovaly, ale v současné době se v místě nálezu nedobývá, a proto není možné koule objevit. Jsou totiž uloženy v písčitých vrstvách či čočkách meziloží uhelné sloje, které jsou i bývalým dnem někdejšího třetihorního sladkovodního jezera. Teprve, když se písek odkryje, objeví se koule ve svahu dobývacího řezu nebo na jeho plošině.

  • Slyšela jsem, že jsou prý ale radioaktivní?

 V žádném případě. Radioaktivitu jsem si nechal ověřit speciálním přístrojem. Mají pouze své přirozené radioaktivní pozadí, dané dobou svého vzniku a místem uložení.

  • Je v nich z hlediska mineralogie něco neobvyklého?

 Ne, mizivé množství prvků, které obsahují, běžně nalezneme v pyritu nebo markazitu, ze kterých se koule společně s jemným křemičitým pískem skládají. V hojné míře obsahují i drobné zuhelnatělé organické zbytky.

  •  Mezi lidmi probíhají i spekulace o tom, že tyto kameny jsou mimozemského původu. Co si o tom myslíte? 

Podle mých poznatků a znalostí v žádném případě. Tyto koule vznikají tak, že se minerály začnou navazovat na nějaké organické zbytky. Podobné konkrece se dají najít například i na dně moří.

  •  Jaké účinky mají koule z psychotronického hlediska?

 Vršanské koule jsou schopny pracovat stejným způsobem jako krystaly. Existuje léčení pomocí krystalů či jejich drúz, kde se využívá toku energie v krystalech. Ty se pak přikládají na místa, která člověka bolí. nebo se s nimi dolaďují čakry. U koulí je energie podobná jako u krystalů, ale až 37 krát zesílená - pokud kouli nasměrujeme správným pólem, a to na sever.

Energetická vlastnost koulí je dána podle mě tím, že jsou složeny z velmi jemných mikrokrystalů markazitu, pyritu a příměsi křemičitého písku. A to zřejmě podmiňuje zmíněné vlastnosti koule.

Další ze zvláštností vršanských koulí je to, že umí přijmout negativní energii a nevyzařuje ji dále. Většinou ji transformuje a dál ji vysílá jako kladnou energii. ·

  •  O krystalech je známo, že se o ně musí pečovat. Je tomu tak i u vršanských koulí?

 Je to obdobné, koule jsou po určité době „traumatizovány“. Díky oxidaci se na nich začne tvořit povlak a může dojít i k jejich rozpadu. Proto jsou na jejich očistu vhodné stejné postupy jako u krystalů ovšem ty, které nepodpoří oxidaci. Chtěl bych ještě podotknout, že pokud někdo bude mít možnost si z vršanských koulí vybrat, měl by si vybírat intuitivně - stejně jako při výběru krystalů.

  •  Drahé kameny mají léčivé vlastnosti. Mají je tyto koule také? 

Neslyšel jsem zatím, že by někoho koule vyléčila. Může pomoci dotyčného zbavit třeba zubů nebo hlavy. Může se ale i stát, že ho hlava naopak začne bolet či může mít jiné problémy. Kulička totiž jednou stranou energii bere a druhou dává. Proto je nesmírně důležité její správné nasměrování, jinak nás může energeticky "vycucnout". 

Kuličky mají zajímavé účinky i v psychické oblasti - rozestavíme-li vhodným způsobem určitý počet kuliček a svíček, můžeme dosáhnout napojení na duchovní astrální svět či dokonce na mimozemskou civilizaci. Osobně se sice domnívám, že v tomto případě jde spíše o halucinogenní působení energií kuliček, nicméně je nutné připustit i tuto možnost - právě proto, že se podobnými jevy zabývám. Byl jsem u experimentu, kterého se zúčastnily tři pokusné osoby. Každá z nich však měla jinou vizi, která se vždy týkala oblasti zájmu dotyčného člověka.

  •  Děkujeme za rozhovor.

 Vršanské koule jsou jistě kuriozitou. Ovšem takovou, která se může v rukou člověka neznalého věci proměnit v nástroj, kterým si může i ublížit. Jestliže proto nějaké koule vlastníte a hodláte s nimi experimentovat, raději se nejprve poraďte s odborníkem.

Spirit, 10.5.1996

(c) Klub psychotroniky a UFO Most, 2002