NÁŠ KLUB
ZÁHADY
PAMÁTKY
LEGENDY
ANOMÁLIE
UFO
ODKAZY
KONTAKTY
Přírodní anomálie
Zázračné kuličky 

Když jsem ji vzal poprvé do ruky, nic zvláštního jsem necítit. Jen chlad obyčejného kamene. Při druhém pokusu mě však kamenná kulička začala na dlani hřát. Šlo o sugesci, nebo skutečně o něco mimořádného?

O záhadných "vršanských kuličkách" jsem se dozvěděl od Miloše Danka, amatérského astronoma a člena mezinárodní Archeoastronautické společnosti (AAS). Pracuje na povrchovém dolu Vršany u Mostu. Při těžbě se začaly kuličky objevovat v písku a jílových vrstvách asi 150 metrů pod povrchem. Mají až 10 cm v průměru, polovina povrchu je rý hovaná. Horníci je občas sebrali jako kuriozitu, ale brzy přišli na to, že kulička má léčivé účinky. Když ji nosili v kapse nebo si ji dali na noc pod polštář, zbavili se bolestí kloubů nebo hlavy.

Pan Danko začat s kuličkami experimentovat a navštívil i několik senzibilů. Ti nezávisle na sobě zjistiti, že kulička se chová jako energetické čerpadlo, či spíše zesilovač. Nerýhovanou plochou nasává energii a plochou, kde jsou rýhy nejzřetelnější, ji několikanásobně zesílenou vyzařuje. Uvnitř kuličky se však nic tajemného neskrývá. Žádné složité struktury, žádné dutiny, žádné kanálky. Jen homogenní kámen. Kulička je nemagnetická, nevyzařuje radioaktivní záření. Zvláštní ale je, že se její elektrická vodivost mění v závislosti na natočení kuličky vzhledem ke světovým stranám.

Je vůbec možné, aby měl obyčejný kámen tajemné síly, o kterých nevíme? Geologové řeknou, že ne. Kdo se však hlouběji zabýval otázkou menhirů a kamenných megalitických staveb, ten podobnou možnost připouští. Lidé prastaré megalitické kultury žili v těsném sepětí s přírodou, dobře ji znali a možná dovedli jejích zkušenosti využit lépe, než se obecně soudí. Dokázaly jejich kameny léčit? Existují domněnky, že mohly i škodit. Vše prý záviselo na jejich tvaru, poloze a zapojení do energetického systému kosmických sil Země proudících pod zemským povrchem v tzv. dračích žilách. Nejsou "vršanské kuličky" poztrácené "součástky" systému, jehož funkci ještě dlouho nebudeme moci pochopit? 

Ing. Ivan Mackerle
Pozn. 

 Z geologického hlediska je vršanská kulička" markazitová konkrece utvořená z drobných krystalků křemene a disulfidu železa

Z časopisu :  Reflex č. 22/1994
   

 

(c) Klub psychotroniky a UFO Most, 2002