NÁŠ KLUB
ZÁHADY
PAMÁTKY
LEGENDY
ANOMÁLIE
UFO
ODKAZY
KONTAKTY
Přírodní anomálie
Tajemné kamenné koule léčí !

Ještě před pár lety je mohli nalézt na dole Vršany u Mostu. Dnes už je lidé vysbírali asi všechny. Pozoruhodné kamenné koule o průměru sedm až patnáct centimetrů, kterým se připisují některé zajímavé vlastnosti.

Senzibilové, kteří tyto objekty zkoumali, tvrdí, že do nich vstupuje z jedné strany jakási energie a opačným koncem zase vyzařuje ve změněné formě. O jakou energii by mělo jít, neuvádějí. Koule jsou neobyčejně tvrdé a vykazují elektrickou vodivost. Odborníci v laboratoři brněnské university určili, že jde o tvz.konkrece, tedy novotvary vzniklé v půdě vyluhováním různých látek. V tomto případě jde o křemen a především markazit.

Lidé, kteří ve vršanském dole pracovali, si je odnášeli domů a požívali k léčení různých neduhů. Stačí prý nosit kouli při sobě. Pokud trpíte nespavostí, vložte ji pod polštář. Máte-li ji doma, budou prý všichni méně nemocní.

Koule velice podobné vršanským nacházeli i návštěvníci jednoho vytěženého dolu v Jihoafrické republice. Tyto však údajně prováděly kousky ještě překvapivější. Ve vitrínách, kam je lidé umísťovali, se prý samovolně otáčely!

Naše koule z Vršan u Mostu jsou z vědeckého hlediska natolik zajímavé, že se dostaly i do expozic pražského Národního muzea. Zda se ve vitríně otáčejí, ale nikdo neví. Ani to, jestli se nemocnost pracovníků mineralogické sbírky nějak výrazněji liší od celostátního průměru……

 
Z časopisu :  neznámý deník

 

(c) Klub psychotroniky a UFO Most, 2002