Klub psychotroniky a UFO

celostátní organizace zabývající se anomálními a nevyřešenými jevy a událostmi

Hlavní město

Praha

Znak KPU

Úvaly u Prahy

Ve vesnici nedaleko Úval u Prahy se dějí podivné jevy.

Někteří obyvatelé obce je viděli, slyšeli, ale i cítili. Zdejší strašidla prý nikomu neškodí, ale zážitky s nimi nahánějí strach.

Do nové vilky se nastěhovala i s rodinou paní Dana P. (48) zhruba před rokem. Ihned začaly problémy. 

„Malému byly necelé dva roky. V pokojíčku brečel, že se bojí. Říkal, že je tam pán, že ho vidí, že tam sedí,“ vzpomíná paní Dana. Pak se duchové ukázali i jí.

„Manžel byl tu noc v práci. Asi ve dvě v noci se z pokoje staršího syna, který odjel do Prahy, ozvaly roztřesené skřípavé hlasy. Zněly jako stará gramofonová deska. Říkaly: »No ty si tady spíš, ty si tady spíš, a my spát nemůžeme,«“ líčí nezapomenutelný zážitek žena. Děsivý jev se snažila nejdříve rozumně vysvětlit. „Štípla jsem se, že nespím. Když se to ozvalo znovu, řekla jsem si, že je to blbost. Potřetí mě napadlo, že si syn zapomněl mobil a ozývá se mu buzení. Popátý jsem si říkala, kluci si ze mě udělali legraci a nastavili tam nějakou nahrávku,“ dodává. Nic z toho to ale nebylo. „Když se to ozvalo posedmý, na radu kamarádky, která má podobný zážitek, jsem nahlas říkala: »Běžte pryč, já se bojím.« Bylo to děsivé. Ozvaly se ještě jednou a pak to přestalo,“ líčí noční horor. 

Jindy zase malý Standa viděl u postele jakousi ženu. Říkal, že je celá bílá, má bílé šaty, nic neříká a je hodně smutná.

Nenormální jevy zažívají i sousedé Dany. Také oni viděli ve svém domě bílou paní. „Viděl ji jít a rozplynout se i můj manžel, který na takové jevy nevěří,“ líčí Božena M. (61). Jejich duchové ale mají jiné záliby. „Občas, když jdeme spát, je v domě najednou cítit hovězí vývar. Pak je slyšet hlasy, jako když si povídá muž se ženou a snad i dítě. Není jim ale rozumět,“ popisuje záhadný úkaz paní Božena. Že by byl cítit vývar od sousedů, není možné. Na chodbu nevedou žádná okna.

 Podle: (-vet-): V tomhle domě žijí duchové. Aha!, 1.7.2010
Tajemství minulosti
Pozorování UFO
Psychotronické jevy
Duchovní aktivity
Aktuality
Kontakty
Napište nám