Historie


„Co nového v záhadologii“ (Praha)

Datum   Jiné články Fotografie  
29.02.2020 Další akce „Co nového v záhadologii“ se uskutečnila v sobotu 29. února 2020 od 10-16 hodin v restauraci U vodárny v Praze.

Po krátkém úvodu byla udělena potřetí Cena 12. května – za dlouholetou badatelskou činnost byl oceněn Ing. Oldřich Válek, výzkumník a autor 12 knih o psychotronice.

Následovaly přednášky a diskuse k nim:

Aleš Česal představil svou novou knihu „Za skrytou krásou Chebska,“ a navázal přednáškou na téma „Okultní kořeny nacismu v českém pohraničí“.

Jan Šindel přednesl přednášku: „Mystika staroměstského orloje,“ spolu s rozborem řady problémů kolem měření času a mořeplavby.

Františka Vrbenská předvedla ukázky ze 100 let starých amerických animovaných filmů, abychom si uvědomili, jakým vývojem jsme prošli, a jaké hluboké archetypy v tomto umění vznikly, a přetrvaly dodnes.

Jitka Lenková vyprávěla o své cestě na turecké archeologické naleziště „Gobekli Tepe“ a bulharské kamenné seskupení „Beglik Taš.“

Na závěr vystoupil novinář a reportér Jaroslav V. Mareš. Představil svou novou knihu „Největší záhady české historie,“ a ve svém vystoupení připomněl řešené záhady – požár Národního divadla, poltergeist v Bohučovicích v roce 1975, ale hlavně aktuální pátrání kolem Štěchovic.

Téma vyvolalo velkou diskusi, která pokračovala i po skončení akce, a přinesla nové úkoly a spolupráci při výměně informací.

V diskusích vystoupili také Adam Kretschmer, Vladimír Šiška, Karel Dudek a další.

Každý přednášející dostal malý dárek.

Je škoda, že na akci, která je otevřená všem, bez vstupného, a k dispozici jsou vysoce kvalitní přednášky, dále knihy, časopisy Záhady života, DVD, se lidé asi stydí přijít.

 

 

 
Zdroj

KPUFO - http://kpufo.eu/2020/02/29/co-noveho-v-zahadologii-2-2020/