Historie


Podorlické setkání 2010

Datum   Jiné články Fotografie  
7. – 9.5.2010

 Již pošesté se konalo Podorlické setkání, organizované klubem Záblesk. Veškerý servis, strava, ubytování, apod. byl, jako vždy, bez závad. Organizace rovněž. Pěkné, nerušené prostředí.

K přednáškám:

Pátek 7.5.2010

 • Ing.Martin Křížek – „Čas – známé a „ neznámé“ události“ – výklad a popularizace teorie relativity není nikdy na škodu, i když šlo o přednášku na jinou akci. V aplikaci tématu na záhadologii nechyběl filadelfský experiment a další záhadné události. Je nutné říci, že hned vpředu seděl doc. Chudáček, který měl ke každému tématu hned „vysvětlující“ komentář, sestávající se z působení „éteru“, obalující každý fenomén, od molekul a atomů, po všechno ostatní, působení různých „zón“, apod. V podstatě šlo o nesmysly, podpořené jen dalšími nedokazatelnými výklady. Tímto se pak v podstatě vyčerpal prostor na diskusi.
 • Karel Rašín – Exopolitika. Nic nového, co by nebylo známé – od Eisenhowera, co prodal lidstvo mimozemšťanům, přes podrobné popisy supertajných základen, až k únosům do UFO.

Sobota – 8.5.2010

 • Bc. Jan Černý – Agrosymboly v Čechách a ve světě v roce 2009 – foto a poznatky z loňského průzkumu. Snahy o průzkumy a bádání v této oblasti jsou trvalé a zasluhují si ocenění.
 • Eva Kňapová – Astropsychologie. Výklad o základech s příklady.
 • Doc. RNDr. Ivo Chudáček, DrSc. – Éterické toky a jejich vliv na anomálii magnetického kopce v Kačerově a záhadný jev ve Strašicích. Zlatý hřeb setkání, na který se všichni těšili, hlavně z důvodu „odhalení“ strašického fenoménu. Bohužel se tak nestalo, pan docent vyčerpal určenou dobu na přednášku na všeobecné výklady o éteru a energiích apod. Ukázal, jak se pracuje s kyvadlem. Tak předvedl skutečně neuvěřitelné možnosti tohoto zázračného nástroje - u jednoho muže mu kyvadlo ukázalo, že jde o muže (!) a u jedné ženy, že jde o ženu (!)... úžasné!
 • Zdeněk Marek st. – Gravitace v Kačerově – nové poznatky. Snahy o vysvětlení nějakého fenoménu je přínosné.
 • Následoval koncert na tibetské mísy – zvuky, linoucí se z vily, byly tak intenzivní, že v zahradě spadla ze stromu veverka. Po koncertu pak pan docent ukazoval, jakou auru má jedna mísa (asi 1 metr), ovšem, když do něj vložil nilský křížek, aura vzrostla na 4 m !!!
 • Mgr. Jan R. Hrdina – Expedice do Brazílie. Účastníci shlédli v předstihu film Ivana Mackerleho o loňské expedici.
 • Karel Rašín – Únosy do UFO. Nic co by nebylo známé.
 • Antonín Fiurášek – Technická zpráva z polohopisného a výškového geodetického zaměření zájmového území silnice od křižovatky Uhřínov, Kunčina Ves, Prorubky, ve směru na Prorubky až po vrchol Šibeničního vrchu“ (Anomálie kopce Kačerov). Konečně odborné měření členů KPUFO a ČEPES, které prokázalo, že jde o optický klam. Samozřejmě že zde byly opět připomínky pana docenta Chudáčka, kterému se to přirozeně nemohlo líbit.
 • Jiří Čech – Energie v našem těle i mimo něj. Naprosto únavné a monotónní vyprávění o energiích a léčitelství, atd., atp., vyčerpalo účastníky natolik, že na poslední přednášku J. Kulta – Moje cesty k záhadám – nezbyl čas ani síla.

Neděle 9.5.2010

 • Prohlídka zámku Opočno. Seznámení se s anomálními jevy na místě. (záhadný obraz „černé Berty“, zvuky kroků na schodech, zazděná paní, atd. Pěkný zámek, bezvadný výklad, podnětná beseda s průvodcem.

Co dodat …

Pěkné setkání, jak bylo řečeno v úvodu.

Oceňuji vystoupení, které plynou z badatelské činnosti. Některá vystoupení by bylo třeba omezit nebo vypustit ve prospěch diskuse, na kterou díky nesmyslným připomínkám, zbývá málo času. Přednášející jsou také naprosto hájeni před kritikou. Tak akce postrádá polemiku, která by přednášky oživila a udělala zajímavějšími.

 1, 2, 1, 2, 3  
Zdroj KPUFO.CZ