č.2/2003

 

Vážení přátelé, kolegové,  

14. května 2003 jsme oslavili už 12. výročí vzniku Klubu psychotroniky a UFO  

K výročí vzniku jmenujeme čestného člena KPU: Ing. Oldřicha Válka, badatele a autora knih o teoretických základech psychotroniky. Blahopřejeme.  

  Trvalým úkolem pro každého člena je především mít vyřešeny své členské povinnosti - úhrada čl. příspěvku (300 Kč/rok), mít svůj průkaz (zaslat foto). Je také nutné znát své členské číslo, bez kterého se nedostanete do interních stránek KPUFO.

Přispějte k doplnění a aktualizaci stránek KPU vašeho okresu o zajímavé materiály, fotografie z výletů a průzkumů.  

Pokud můžete pomoci, zašlete přebytečné kancelářské potřeby, hlavně obálky A5.  

Buďte také s námi v kontaktu, informujte nás o svých nových e-mailových adresách, číslech mobilních telefonů, oznamujte nám včas změny. Budete se tak moci přímo podílet na šetření anomálních jevů.  

Snažte se získat také nové členy, soustřeďujte kolem sebe kroužky badatelů. Připomeňme, že členové dostávají nejen časopis ZAZ, ale má přístup i na interní stránky KPUFO, přednostně se vyřizují žádosti o materiály z archivu – písemné i videopořady.  

Zájemcům o CD k 12. výročí vzniku naší organizace oznamujeme, že obsahuje stránky www.kpufo.cz, všech oblastí, včetně albumu megalitů v ČR, obsah interních stránek KPUFO*2000 a stránky všech poboček a tématicky zaměřené stránky KPUFO. Své objednávky zasílejte písemně nebo e-mailem na adresu KPU. Cena je 100 Kč, obdržíte jej po odeslání objednávky s následujícím číslem ZAZ.  

Pomozte při zpracování a přepisu případů a materiálů z klubového archivu. Potřebujeme zpracovat zejména případy UFO a anomálních psychotronických jevů.

  Výbor KPU

Česká psychoenergetická společnost na své valné hromadě projednala „morální kodex léčitele“  a další metodické pokyny.

V březnu 2003 se konalo společné setkání badatelů KPUFO, Projektu Záře, klubu Záblesk, Badatelského centra Statenice, Fantastic fact clubu. Vedle výměny zkušeností se podařilo domluvit konkrétní spolupráci a překonat rozpory. 

Na hradě Houska pořádal FFC 26.4.2003 seminář o případu tohoto hradu a jeho historii. Účastníci mohli zakoupit sborník údajů, článků, vztahujících se k hradu, který vydal místní kastelán s  názvem „Kastelán vypráví“. 

Na slovanském hradišti v Dolních Břežanech se konala 26.4. 2003 již poněkolikáté slavnost Jarovíta, pořádaná organizací na podporu slovanských kořenů „Rodná víra“. Průvod s Morenou s mezinárodní účastí, vyšel od Zbraslavi za zvuků bubnů, píšťal a dud, aby v cíli cesty vykonal staroslovanský obřad s upálením Moreny a oslavou Jarovíta.   (http://www.volny.cz/rodna-vira).

Připravujeme průzkum prehistorických rytin v italském údolí Val Camonica během letních měsíců.

Stále vyzýváme všechny, kdo chtějí pomoci při korespondenci se zahraničními badateli, aby se přihlásili.  

Minule jsme Vás informovali o „Nové ufologické doktríně“ a „Otevřeném dopise“ litevských badatelů. Po přeložení jsme zjistili, že jejich nazírání na problém je na úrovni našeho přístupu před více jak 10 lety a naše úkoly jsou již velmi odlišné.    

Hledáme v Paříži tento náhrobek : Z bulváru de Ménilmontant se dostanete ke hřbitovu Pére-Lachaise. Co by kamenem dohodil od náhrobku dr.Guillotina, vynálezce gilotiny, má být náhrobek s nápisem: ANNE 1920-1971 BARBARIA ATQUE RETICENTIA ADIUNCTUM BARBATI BASIS ATRII SACRI - Je to tak? Pokud ano, podejte nám zprávu, nejlépe foto.  Díky.  

Přátelé, pomozte při řešení těchto otázek :

Máte-li ve svých archivech materiály, týkající se fenoménu deja-vu a deja-vecu (už viděno), zašlete.

Byly uvedeny nové internetové stránky na téma „Kontakty a kontaktéři“. Vedle přehledu UFO sekt a kontaktérských osobností ve světě i v ČR obsahují i album cizích bytostí – typovník z případů setkání čtvrtého druhu. (http://sweb.cz/kont.k) Pokud byste mohli přispět svými údaji a materiály, budeme rádi.

Nemáte někdo kontakt na autora knihy "Zpověď Druida - pana Jana Johanna Jaroslava?

Před časem jsme připravili experiment na ověření funkčnosti patentu českého vynálezce K. Drbala na ostření žiletek v pyramidě. Zkoumání žiletek elektronovým mikroskopem by se mohlo odhalit sebemenší případný vliv pyramid. Součástí experimentu je holení poloviny tváře pokusných osob žiletkou z pyramidy a druhé žiletkou mimo pyramidu. Vše je připraveno, ale k exaktnosti pokusu chybí jednotně vyrobené pyramidky podle Drbalova vynálezu. Kdo pomůže s výrobou minimálně 5 stejných pyramid?    

Vyšlo další číslo časopisu KPU - ZAZ č. 2/2003. Pokud vám některá čísla nebo ročníky chybí, napište si o ně

Pro členy KPU vyšla první Příručka badatele (I) – Materiály ke zkoumání UFO. Na jeho vzniku spolupracovali badatelé KPUFO a Projektu Záře. Připravují se i další příručky – materiály ke zkoumání agrosymbolů a základní informace k psychotronickým otázkám.

Vyšla nová kniha O. Válka : Psychotronika - základní teoretická koncepce. Informace a objednávky na adrese www.ben.cz -  brož., 135 str., 199 Kč .

Po delší době začal opět vycházet UFO Magazín, který se zdá být výrazným zpestřením stávající záhado-časopisecké scény. Jde o čtvrtletník A4, s vazbou V2 (lepený hřbet), s lakovanou obálkou, 64 str. x  obálka. Protože jde o časopis slovenské provenience, záběr problémů je trochu odlišný než v ČR. Sympatická je snaha redakce nevyhýbat se ani kontroverznějším tématům. Velmi prozíravé je předefinovat zaměření magazínu z "UFO" na veškeré paranormálno a jeho široký záběr. Adresa: Cintorínská 5, Nitra, SK 949 01. E-mail: michel@net.x.sk - http://www.ufomagazin.sk .  

Antikvariát 

Na tomto místě Vám budeme nabízet knihy, o kterých nám píšete, že Vám přebývají a mohou pomoci jiným. Ceny i s poštovným a balným by měly být nižší, než v normálním antikvariátu.

Ráčková, Kamila – Nový, Robert: Cesta sedmi vesmíry. Oai Tantra, Praha, 1995 (brož. 65 str.) – 20 Kč

Lorie, Petr – Hewitt, V.J.: Nostradamus. Konec tisíciletí. Natajoga, Bratislava, 1995 (váz. česky) – 45 Kč

Šrí Išopanišad. Védské spisy. Bhaktivédánta Book. (brož. 95 str.) – 20 Kč

Šrímad Bhagavátam. Zpěv druhý. Védské spisy. Bhaktivédánta Book. (váz. 603 str.) – 85 Kč

Šrímad Bhagavátam. Zpěv první. Védské spisy. Bhaktivédánta Book. (váz. 380 str.) – 85 Kč

Nektar oddanosti. Úplná věda bhakti jógy. Védské spisy. Bhaktivédánta Book. (brož. 430 str.) – 45 Kč

Nauka o seberealizaci. Védské spisy. Bhaktivédánta Book. (brož. 300 str.) – 40 Kč

Učení královny Kuntí. Védské spisy. Bhaktivédánta Book. (brož. 290 str.) – 40 Kč

Učení Šrí Kapily. Védské spisy. Bhaktivédánta Book. (brož. 300 str.) – 40 Kč

K zásilce je nutné připočítat poštovné a balné (do 25 Kč) Máte-li sami knihy, které byste chtěli do antikvariátu předat, napište.