č.1/2002

Vážení přátelé, kolegové,

vítáme Vás v novém roce, ve kterém začínáme plnit své sliby na zpřístupnění archivů KPU a propojení badatelů různých zájmů i všestrannému zvýhodnění členů KPU ve všech oblastech.

Na počátku roku byla zprovozněna nová klubová doména http://www.kpufo.cz. Kromě obsahu bývalých kmenových stránek http://www.central.cz/kpufo, které jsou souběžně stále v činnosti, obsahují i interní blok materiálů, přístupných nyní již nepřetržitě na heslo, jehož součástí je členské číslo KPU. O přístupové heslo se přihlaste individuálně na e-mail: kpufo@atlas.cz.

 Se zpožděním, ale přece jen se k Vám dostává CD k 10. výročí vzniku naší organizace. Cena CD je 100 Kč. Své objednávky na CD zasílejte písemně nebo e-mailem na naše adresy.

 Pokud ještě někdo z Vás nemá splněny podmínky členství, prosíme, oceňte naši práci a snažení KPU, a urychleně uhraďte členský příspěvek na rok 2002 (300 Kč, včetně časopisu ZAZ), pomozte přebytečnými kancelářskými potřebami, hlavně obálkami A5, apod. Prosíme, v korespondenci pro kontrolu uvádějte své datum narození, a pokud neznáte své členské číslo, napište si o něj. Zašlete své foto na průkaz, pokud jej dosud nemáte.

Vy, kteří s námi trvale udržujete přátelské vztahy, deklarujte svůj vztah k nám vstupem do KPU. Jsme seriózní badatelská organizace, která se nikdy svému poslání ani pověsti nezpronevěřila. Členství u nás je výzvou i závazkem, který ocení všichni. Těšíme se na spolupráci.

Pomozte při zpracování a přepisu případů a materiálů z klubového archivu. Potřebujeme zpracovat zejména případy UFO a anomálních psychotronických jevů.

Informujte nás o svých nových e-mailových adresách, číslech mobilních telefonů, oznamujte nám včas změny. Budete se tak moci přímo podílet na šetření anomálních jevů. 

Za poslední 2 měsíce se na internetu prezentovaly nové stránky členů z KPU Šumperk, KPU Litoměřice, KPU Žďár nad Sázavou, KPU Jičín, KPU Teplice, KPU Rychnov n.Kn., KPU Frýdek Místek. Děkujeme tvůrcům, kteří se na vzniku podíleli. Jsou na nich k dispozici záhady a řešené otázky z těchto okresů.

 Vedle stránek o únosech do UFO, nad kterými spolupracujeme s projektem Záře, připravujeme stránky o podivných vynálezech a středověkých mechanismech a objevech které předběhly svou dobu. Inovovali jsme také stránky o maltských kolejích.  

Děkujeme všem za zasílání výstřižků z tisku, za cenné informace a materiální pomoc. Budeme se snažit Vaši důvěru nezklamat.

 Dne 30.12.2001 zemřela po dlouhé těžké nemoci čestná členka Klubu psychotroniky a UFO, PhDr. Anna Raupachová. Kdo jste jí znali, vzpomeňte. Čest její památce!

Během března 2001 se připravuje výprava na moravsko – slovenské pomezí za kamennými koulemi a do slovenské Turzovky na místa novodobého mariánského zjevení.

V květnu navštíví členové KPU opět ostrovní stát Maltu, aby dopracovali novou teorii původu a smyslu megalitických staveb a prozkoumali další lokality s maltskými kolejemi.

Setkání milovníků záhad „Společná cesta za poznáním“ se bude konat 17. – 19. května 2002 v Morkovicích (okr. Kroměříž) v rekreačním středisku CaMilla. Na programu budou přednášky, besedy se záhadology. Cena (od pátku do neděle 650 Kč, studenti, důchodci 450 Kč, děti do 15 let 350 Kč), včetně plné penze a ubytování. Bližší informace a přihlášky: Mgr. Jan Pavlík, Varšavské nám. 1, 779 00 Olomouc, mobil 0723/411942, e-mail: jpavol@volny.cz.    

 Další rozdávání „Bludných balvanů“ od Českého klubu skeptiků se bude konat v Praze 19.3.2002 v budově Akademie věd ČR. Jediná obrana proti této maškarádě je neúčast jednak „oceněných“ ale zejména novinářské obce. Budou-li si skeptici rozdávat ocenění mezi sebou, nebude to pro nikoho zajímavé. Pokud budeme moci ovlivnit novináře, odradíme je od účasti na této akci.

Zpravodaj Českého spolku skeptiků Sisyfos je na adrese:  http://sisyfos.hyperlink.cz/sisyfos. Pokud nemáte přístup na internet, napište nám, zašleme Vám je za poštovné.  

 Česká psychoenergetická společnost pořádá 6. dubna 2002 svou valnou hromadu. 16.3. a 27.4. se konají víkendové kursy o léčitelství a geoanomálním zónám. 18.5. seminář základů geologie a hledání vody proutkařskou metodou. Vyšel nový zpravodaj ČePeS „Psychoenergetika“ II/2001.   

Nový časopis WM magazín, který vydává Jiří Matějka s Jiřím Wojnarem, přináší informace, vyvolávající diskuse na téma tzv. „volné energie“, kterou prý lze volně čerpat. Při časopise se zakládá proto „Klub pro volnou energii“.

 Od loňského roku působí v ČR staroslovanská pohanská organizace „Rodná víra“. Jejím cílem je navazovat na dědictví slovanských obyvatel českých zemí, zejména s ohledem na jejich vztah k rodné zemi a k přírodě, přispívat k rozvoji kulturnosti a upevňování staroslovanských morálních hodnot. Její činnost se zaměřuje na kulturní činnost a pořádání rekonstrukcí staroslovanských náboženských obřadů. Kontakt : Rodní víra, Aranžérská 333, Praha – Klánovice, 119 14, http://www.volny.cz/rodna-vira

Přátelé, pomozte při řešení těchto otázek :

Prosím, máte-li doma články, materiály o fenoménu deja-vu a deja-vecu (už viděno), zašlete. Díky.

Prosíme, pokud najdete v knihách a článcích případ poltergeistu, při kterém byly roztrhány či jinak poškozeny šaty obyvatel, napište nám o tom. Díky.

 Prosím, kdo má jakékoli články a materiály o záhadné desce s dosud nerozluštěným nápisem z Pernštejna (okr. Žďár nad Sázavou), zašlete. Díky.

Kolegové z okresu Žďár n. Sázavou, navštivte a vyfotografujte: u obce Velká Losenice východně Na Pepereku - Čertův kámen, u obce Ostrov nad Oslavou u řeky Oslavy plochý balvan 12 m dlouhý (pod ním prý chodby), u Žďáru nad Sázavou je skalní skupina Perličky – rulový útvar na vrcholu kopce s mísami o průměru 80 cm a 30 cm hluboké, u obce Světnov na hoře Tisůvka (792 m) rozštípnutý balvan - Čertův kámen (spojen dříve můstkem). Foto zašlete na adresu KPU.

 Připravujeme stránky KPU o bájných a ztracených zemích a chybí nám zdroje o Zemi kněze Jana. Někdy po první křížové výpravě začaly chodit dopisy evropským panovníkům od vládce této země. Hledal ji i Marco Polo. Můžete-li pomoci, napište.  

Prosím, máte-li články z Mladého světa od Milana Krumla: Záhady světa (Mladý svět, 1994), chybí mi čísla – 1, 3-5, 7-12, 14, 16-25, 27-29, 31, 33, 35-39. Pokud máte, zašlete kopie, vše včetně poštovného uhradím. Zašlete na adresu KPU. Díky.  

Prosím, kdo by měl jakékoli údaje o podzemních chodbách a prostorech v Ostrově nad Ohří, napište. Díky.  

Prosím, sháním veškeré údaje o technice tumo (vnitřní teplo, využívané tibetskými mnichy), z knih, časopisů, zprávy cestovatelů, atd., prosím zašlete, díky.

 Kolegové v okrese Šumperk, prosíme, navštivte a vyfotografujte tyto místa: u obce Branná tzv. Vozkova skála - balvan zvaný Zkamenělý pastýř, u obce Loštice - v lese k chlumu u sv. Františka prohlubeň, u obce Písařov - Čertí skalka s otisky - nad potokem, u obce Radnice - u modrého kamene na vrchu Skála - otisk kopyta. Foto zašlete na adresu KPU. Děkujeme

 Kolegové z okresu Jindřichův Hradec, prosíme, navštivte a vyfotografujte tato místa: na zámku Červená Lhota - nad nejvyšším oknem jedné ze zámeckých místností v levém křídle zámku je patrný nepravidelný reliéf kříže. Prý ani opakované nátěry jej nezakryly. Na kopci nad vsí Studnice kámen, který by mohl být kdysi menhirem, vysokým 2,4 m. Prosíme najděte ho, vyfotografujte, podrobně popište k němu cestu. U obce Brandlín vyfotografujte balvan "Čertův kámen". U obce Číměř na vrchu Kamenci balvan se 3 miskami, jeden balvan s miskami dole. U obce Kunžak na Liščím vrchu (646 m) jsou tzv. Ďáblovy stopy. U Landštejna, blízko hradu Landštejn se nachází kaplička na skále a kamenné útvary. Na jednom z balvanů je prohlubenina ve tvaru misky, hluboká asi 25 cm a průměru 1 metru. U obce Novosedly nad Nežárkou jsou kameny "Čertovy šlápoty" 1) býčí a kozlí stopa, v lese u cesty k Třeboni 2) k Novosedlům napravo v lese kozlí stopa. U obce Studená na Moravě je Čertovo sídlo (Klimbort) - skupina balvanů s otiskem ďábla. Foto zašlete na adresu KPU. Děkujeme.

Další číslo časopisu KPU - ZAZ č. 1/2002 byste měli obdržet s tímto bulletinem. Pokud tomu tak není, nemáte jej předplacen. Pokud vám některá čísla nebo ročníky chybí, napište si o něj na naši adresu. 

 Obdrželi jsme studentskou odbornou práci z Policejní akademie na téma „Psychotronika v kriminalistice“. Autorka kromě jiného čerpala i z článku „Některé poznámky k využití psychotroniky v kriminalistice“, (ZAZ 5/2001). Kromě popisu psychotronických metod a teoretických otázek uvedla i případy použití psychotroniky v některých konkrétních policejních případech. Zájemcům zašleme kopii za kopírné a poštovné.