č.5/2001

 

Vážení přátelé, kolegové,

události kolem teroristického útoku 11.9.2001 a následná diskuse nad texty M. Nostradama dospěla do stadia, kdy bylo nutné přistoupit k založení sekce NOSTRADAMUS. Měla by mít následující cíle:

 

·        soustředění překladů textů - pracovat na vyhledání již splněných proroctví - vyjadřovat se na obranu Nostradama v takových situacích, kdy je jeho jméno zneužíváno - sbírat a prošetřovat údaje o jeho osobě - vytvoření web stránek se soustředěním odkazu po celém internetu - uspořádat vnitroklubovou diskusní skupinu - zavést veřejnou diskusi - uspořádání expedice do Solonu, jeho rodného města - navrhněte další.

Skupina by pracovala převážně prostřednictvím internetu, dále písemně prostřednictvím centra KPU, a i osobní styky budou vítány a zajisté přijdou časem. Znamená to ovšem i získat pro spolupráci všechny, kdo o problém mají zájem. Napište, zda se chcete do sekce zapojit. Návrh vzešel od Ing. Richarda Ruibara ( rruibar@iol.cz - http://www.kom.cz/pyramida).

 Vydáváme CD ROM k 10. výročí vzniku naší organizace. Cena tohoto CD je 100 Kč a můžete jej uhradit s dalším členským příspěvkem KPU na rok 2002, který je 300 Kč. Své objednávky na CD zasílejte písemně nebo e-mailem na naše adresy.  

Pokud ještě někdo z Vás nemá splněny podmínky členství, prosíme, oceňte naši práci a snažení KPU, a urychleně uhraďte členský příspěvek, pomozte přebytečnými kancelářskými potřebami, hlavně obálkami A5, apod. Prosíme, v korespondenci pro kontrolu uvádějte své datum narození, a pokud neznáte své členské číslo, napište si o něj. Zašlete své foto na průkaz, pokud jej dosud nemáte.

 Členský příspěvek KPU na rok 2002 je 300 Kč. Opět je v něm započítán časopis ZAZ. Vy, kteří s námi trvale udržujete přátelské vztahy, deklarujte svůj vztah k nám vstupem do KPU.

Jsme seriózní badatelská organizace, která se nikdy svému poslání ani pověsti nezpronevěřila. Členství u nás je výzvou i závazkem, který ocení všichni. Těšíme se na spolupráci.

 Pracovní server KPUFO 2000 je od září 2001 v provozu nepřetržitě od pondělí 7:00 hod. do pátku 15:30 hodin. O přístupová práva se přihlaste individuálně na e-mail: kpufo@atlas.cz. 

 Pomozte při zpracování a přepisu případů a materiálů z klubového archivu. Potřebujeme zpracovat zejména případy UFO a anomálních psychotronických jevů.

Informujte nás o svých nových e-mailových adresách, číslech mobilních telefonů, oznamujte nám včas změny. Budete se tak moci přímo podílet na šetření anomálních jevů. 

Po několikaměsíční studijní cestě po Evropě se vrátil Marek Jehlička ( piirko@seznam.cz), a ujal se opět své funkce mluvčího KPU. Na bývalého mluvčího Martina Šaška ( martin_sasek@carrefour.com) se obracejte v záležitostech magie a esoteriky.

V pátek 2.10.2001 se za krásného počasí konalo půlnoční setkání členů KPU Plzeň a KPU Cheb na Popravčí louce. Anomální jevy se sice nekonaly, ale několikakilometrovým pochodem nočním lesem jsme učinili něco pro své zdraví.

Za poslední měsíce se na internetu prezentovaly nové stránky členů z KPU Mladá Boleslav, KPU Pelhřimov, KPU Bruntál, KPU Břeclav, KPU Semily. Děkujeme tvůrcům, kteří se na vzniku podíleli. Jsou na nich k dispozici záhady a řešené otázky z těchto okresů.

Uvítáme nejen pomoc s vytvořením nových, ale děkujeme i těm, kteří pomáhají s úpravou image a obsahu starších stránek.
Stránky nesmí týt statické, stále se doplňují o nové články a materiály. Není to také jen záležitost KPU, ale chtěli bychom, aby to byly stránky všech badatelů v daném okrese. Budete-li také vědět o nějakém zajímavém materiálu na internetu i jinde, který by se vztahoval k tomu kterému okresu, napište nám o tom.

 V průběhu února až května 2001 probíhala na internetu diskuse o podstatě a smyslu únosů do UFO. Výsledkem diskuse byl úmysl zřídit specializované stránky k tomuto problému, které by sloužily nejen k pojmenování a rozboru informací, názorům a hypotézám, ale především těm, kterým tento zážitek narušil dosavadní život. Projekt, ze kterého vycházíme, byl uveden v IB minulého roku. Stránky by také neměly být záležitostí jedné organizace. Za tím účelem byly zahájeny rozhovory s projektem Záře s cílem normalizace vztahů. Dne 7.11.2001 se poprvé sešli zástupci Klubu psychotroniky a UFO a projektu Záře a domluvila se spolupráce i v dalších oblastech. Je také potřebné zahájit spolupráci členů obou spolků v jednotlivých regionech. Napište nám svůj názor.

 Děkujeme všem za zasílání výstřižků z tisku, za cenné informace a materiální pomoc. Budeme se snažit Vaši důvěru nezklamat.  

Případ Petra Chobota skončil jeho osvobozením. Stanovisko KPU k jeho osobě odeznělo v ZAZ 3/2001. 8.11.2001 v 22:10 na CT-1 byl uveden film o této akci. 

Byly spuštěny stránky, které by měly soustředit dosud medializované a záhadné otázky kolem Egypta (pyramidy, mumie, historie, magie, náboženství atd.) Měly by podněcovat k diskusi. Podobné bloky problémů budou uváděny na našich stránkách v nejbližších měsících (Atlantida, civilizace střední a Jižní Ameriky, apod.). Na adrese: http://www.kpufo.cz/oblasti/ota/egypt/egypt.htm
 Pište Vaše náměty, uvítáme odkazy na stránky i literaturu, které se těmito problémy zabývají.

Připravujeme také stránky zemí a jejich záhad, kde působí členové KPU – SRN, Rakousko, Itálie, USA, Francie, Indie a JAR.

Ačkoli jsme psali turecké společnosti, která vyslovila návrh na uspořádání každoročního "Světového dne UFO" – tzv. "mezinárodního dne UFO", ani za 4 měsíce jsme nedostali žádnou odpověď.

  V Praze probíhal evropský kongres skeptiků. O jeho výsledcích přinesl zprávu časopis Skryté skutečnosti.   

Český Krumlov : Neví někdo cokoli o jakémsi nebezpečném (prý prokletém) místě v Křenově u Kájova (vedle kapličky?). Pokud byste věděli o podivných haváriích, apod., napište.

Opava - Ve Spiritu 19/1996 vyšel článek Děti nelžou - mj. je tam zmínka o dopisu z Pusté Polomi, že v lese Farářská budka spadl neidentifikovaný předmět. Pak prý to přijeli zkoumat nějací odborníci atd., a že se od té doby v lese dějí divné věci. Vy co jste z okolí nebo z okresu, pokuste se zjistit, co je o tom známo.

Svitavy Ve 20. letech 20. století prý se něco dělo (poltergeist) v Poličce, v Hegrově ul. č. 166, kde bydlel švec Říha. Neznáte podrobnosti, nevíte o dobových záznamech atd. ?

Náchod V Suchém Dole u Police nad Metují probíhalo od 10.8.1892 do roku 1895 tzv. mariánské zjevení. Nevíte o dobových zápisech, atd. o tomto jevu ? Vyšla i kniha, pokud máte, pošlete. 

Rychnov nad Kněžnou - V souvislosti s případem tzv. "kruhu v lese" u Žihle z ohnutých stromů se našla zmínka o obci Křivice (okr. Rychnov n. Kn.), kde prý rostou borovice s ohnutými vršky, protože na nich sedávaly čarodějnice. Zdroj : Stejskal, M.: Labyrint tajemna. Nebydlíte někdo v blízkosti, kdo by se šel na místo podívat, jak to vypadá, vypadá-li to vůbec?

Kolín - Ve Třech Dvorech prý strašilo v roce 1907. Píše se prý o tom v dobovém časopise "Český Lid" kdesi na str. 90, bohužel jsme tento odkaz zatím nenašli. Může někdo pomoci ?

Tachov - V březnu 2001 se dostavil pan X : který sdělil zážitek s hřbitovem u Konstantinových Lázní, kde jsou pohřbeni Švamberkové ze Švamberka. Víte cokoli anomálního a bližšího o tomto rodu ?

Děčín - V roce 2000 u agrosymbolu v Krásné Lípě jakýsi chlapec sdělil, že v roce 1999 našel agrosymbol, kde byl jakýsi zelený sliz. Foto chlapce máme a zašleme, kdo bydlí v blízkosti, prosím, najděte ho.

Kladno - V dubnu 2001 oznámil pan V., že ve Slaném má starý dům, u hradeb, kde se dějí divné věci. Pátrání pokračuje.

Cheb - Příprava na vybudování centra pro ML a okolí - zaslán návrh činnosti. - kolem otázky Popravčí louky zbývá najít a vyslechnout 2 svědky, zjistit údaje o pochodu smrti, ringvalu, Třech křížích.

České Budějovice - najděte v SVK v Jihočeských listech rozsáhlou reportáž o pozorování UFO na Pelhřimovsku 18.1.1993

Tábor - Kdo pomůže najít Karla Vítka z táborského letiště. Našel kruh v trávě v roce 1994 – jde o kruh v Zářičí 12.8.1994 – a případ únosu

Rokycany - Ve Strašicích se objevily znaky na listu rostliny. Má někdo údaje o podobných případech (zahraničí, literatura, apod.?)

Sekce Templář - pracuje se na překladu knihy a přípravě webových stránek. Podle jisté informace je v jakémsi jugoslávském muzeu plánek na postavení tzv. mluvící hlavy, o které se v souvislosti s templáři hovoří. Pokud by byl zájem, mohla by se na místo uspořádat výprava.

Napište nám, pokud se ve Vašem okolí vyskytuje místo (hrad, apod.) spojené nějakým způsobem s templáři (sídlo, poklady, atd.) Prolistujte knihy, články, apod., zašlete kopie z knih pověstí a legend, pokud můžete, uvítáme i jejich přepis do elektronické podoby. Ke každému odkazu uveďte co nejpřesněji zdroj, autora, název publikace čí článku, vydání, rok, stránku apod. Zvláště nás zajímají lokality : Bezděz, Blatná, Veveří u Brna, Budyně nad Ohří, Bystřička – Klenov, Čejkovice, Červená Řečice, Dačice, Dobříš, Choustníkovo Hradiště, Jamolice – Templštejn, Janovice v Podještědí, Klášterec nad Orlicí, Klentnice, Kopidlno, Kunětice, hrad Helfštýn, Lodhéřov, Malé Žernoseky, Mladá Boleslav, Olomučany, Plumlov, hrad Šaumburg (Kroměříž), Potštejn, Praha – Čakovice, Račice (Vyškov), Ralsko, Sloup v Čechách, Staré Hrady (Jičín), Štramberk, Telč, Vamberk, Vanov, Vyskytná, Zvíkov, Žleby, ale i jinde, pokud najdete.

Sekce UFO - Ivan Stříbrný ze Slovenska rozeslal v letech 1998 několik dílů své knihy o únosech, každý díl někomu jinému. Kdo ví o ostatních dílech ? 

Sekce Atlantis – Napište, co víte o bájné zemi kněze Jana

Prosíme, zašlete nám Informační zpravodaj FFC č. 4, 8 a následující.

Morava – bylo zahájeno zpracování materiálů z pozůstalosti proutkaře O. Hradila.  

Právě vychází časopis KPU - ZAZ č. 5/2001. Pokud jste jej nedostali s tímto inf. bulletinem, nemáte jej předplacen. Informujte se o stavu Vaší úhrady na naší adrese. Vydavatelství Včelka děkuje za slova uznání tomuto časopisu. Pokud vám některá čísla nebo ročníky chybí, napište si o něj.