č.4/2001

 

Vážení přátelé, kolegové,

 v minulém IB jsme přislíbili vydání CD ROM k 10. výročí vzniku naší organizace. Vlivem dovolených a dalších aktivit během letních měsíců ti, co si jej objednali, jej obdrží až s dalším IB. Cena tohoto CD bude 100 Kč a budete jej moci uhradit již s dalším členským příspěvkem KPU na rok 2002. Své objednávky zasílejte písemně nebo e-mailem na naše adresy.

 Minule jsme informovali o návrhu uspořádat každoročně "Světový den UFO" – tzv. "mezinárodní den UFO" a vydali jsme prohlášení. Vaše ohlasy jsou vcelku shodné a došlé názory můžeme každému členu KPU, který o to projeví zájem, zaslat v písemné nebo elektronické podobě. Odlišné názory apelují na zesílení spolupráce a připomínají nám náš slib kontaktovat tureckou společnost, která návrh vyslovila.

 Pokud ještě někdo z Vás nemá splněny podmínky členství, prosím, oceňte naši práci a snažení KPU, a urychleně uhraďte členský příspěvek, pomozte přebytečnými kancelářskými potřebami, hlavně obálkami A5, apod. Prosíme, v korespondenci pro kontrolu uvádějte své datum narození, a pokud neznáte své členské číslo, napište si o něj. Zašlete své foto na průkaz, pokud jej dosud nemáte.

 Členský příspěvek KPU na rok 2001 je 285 Kč. Je v něm započítán i časopis ZAZ. Tento příspěvek je spodní hranice, uvítáme i příspěvky vyšší.

 Členský příspěvek KPU na rok 2002 navrhujeme zvýšit pouze minimálně – na 300 Kč. Opět je v něm započítán časopis ZAZ. Vyjádřete se k tomuto návrhu. 

Vy, kteří s námi trvale udržujete přátelské vztahy, deklarujte svůj vztah k nám vstupem do KPU. Jsme seriózní badatelská organizace, která se nikdy svému poslání ani pověsti nezpronevěřila. Členství u nás je výzvou i závazkem, který ocení všichni. Těšíme se na další spolupráci s Vámi.

 Pracovní server KPUFO 2000 je od září 2001 v provozu nepřetržitě od pondělí 7:00 hod. do pátku 15:30 hodin. O přístupová práva se přihlaste individuálně na e-mail: kpufo@atlas.cz.   

K 10. výročí vzniku KPU jsme připravili žertovné samolepky, které budete dostávat v korespondenci, a další reklamní předměty (skleničky, trička). Na požádání Vám zhotovíme i další, podle Vašich návrhů.   

Pomozte při zpracování a přepisu případů a materiálů z klubového archivu. Potřebujeme zpracovat zejména případy UFO a anomálních psychotronických jevů.

Informujte nás o svých nových e-mailových adresách, číslech mobilních telefonů, oznamujte nám včas změny. Budete se tak moci přímo podílet na šetření anomálních jevů. 

Za poslední měsíce se na internetu prezentovaly nové stránky členů z KPU Písek a KPU Blansko, dojde k inovaci a doplnění internetových stránek KPU Rokycany a KPU Česká Lípa. Připravují se stránky poboček KPU Pelhřimov. Děkujeme tvůrcům, kteří se na vzniku podíleli. Jsou na nich k dispozici záhady a řešené otázky z těchto okresů.

V průběhu února až května 2001 probíhala na internetu diskuse o podstatě a smyslu únosů do UFO. Výsledkem diskuse byl úmysl zřídit specializované stránky k tomuto problému, které by sloužily nejen k pojmenování a rozboru informací, názorům a hypotézám, ale především těm, kterým tento zážitek narušil dosavadní život. Projekt, ze kterého vycházíme, byl uveden v IB minulého roku. Stránky by také neměly být záležitostí jedné organizace. Za tím účelem byly zahájeny rozhovory s projektem Záře s cílem normalizace vztahů. Začínající spolupráce vzniká i v dalších oblastech. Je také potřebné zahájit spolupráci členů obou spolků v jednotlivých regionech. Napište nám svůj názor.

 Děkujeme všem za zasílání výstřižků z tisku, za cenné informace a materiální pomoc. Budeme se snažit Vaši důvěru nezklamat.    

V Praze probíhal v Praze evropský kongres skeptiků. O jeho výsledcích Vás budeme informovat.

V červnu 2001 se udála otrava 38 osob při „meditaci“ Petra Chobota. Stanovisko KPU k jeho osobě odeznělo v ZAZ 3/2001. K žalobě státního zástupce se připojilo již 6 osob, za jeho osvobození byla vydána petice.  

V srpnu 2001 se uskutečnila další výprava do Rakouska za megalitickými památkami, bohužel z důvodu špatného počasí bez zřetelného výsledku.   

Děkujeme všem za pomoc při průzkumu letošních kruhů a obrazců v obilí, kterých bylo zřetelně méně než v minulých letech. Prosíme, pokud ještě máte jakékoli údaje k jednotlivým nálezům, zašlete je, zejména mapky a umístění piktogramů v terénu.

Pomozte při řešení těchto otázek :

Svitavy

Ve 20. Letech 20. století prý se něco dělo (poltergeist) v Poličce, v Hegrově ul. č. 166, kde bydlel švec Říha. Neznáte podrobnosti, nevíte o dobových záznamech atd. ?

Náchod

 

V Suchém Dole u Police nad Metují probíhalo od 10.8.1892 do roku 1895 tzv. mariánské zjevení. Nevíte o dobových zápisech, atd. o tomto jevu ? Vyšla i kniha.

Rychnov nad Kněžnou

V souvislosti s případem tzv. "kruhu v lese" u Žihle z ohnutých stromů se našla zmínka o obci Křivice (okr. Rychnov n. Kn.), kde prý rostou borovice s ohnutými vršky, protože na nich sedávaly čarodějnice. Zdroj : Stejskal, M.: Labyrint tajemna. Nebydlíte někdo v blízkosti, kdo by se šel na místo podívat, jak to vypadá, vypadá-li to vůbec?

Kolín ?

Ve Třech Dvorech prý strašilo v roce 1907. Píše se prý o tom v dobovém časopise "Český Lid" kdesi na str. 90, bohužel jsme tento odkaz zatím nenašli. Může někdo pomoci ?

Tachov

V březnu 2001 se dostavil pan X : který sdělil zážitek s hřbitovem u Konstantinových Lázní, kde jsou pohřbeni Švamberkové ze Švamberka. Víte cokoli anomálního a bližšího o tomto rodu ? 

Děčín

V roce 2000 u agrosymbolu v Krásné Lípě jakýsi chlapec sdělil, že v roce 1999 našel agrosymbol, kde byl jakýsi zelený sliz. Foto chlapce

Kladno

V dubnu 2001 oznámil pan V., že ve Slaném má starý dům, u hradeb, kde se dějí divné věci. Pátrání pokračuje.

Cheb

 

Příprava na vybudování centra pro ML a okolí - zaslán návrh činnosti.

- zjišťovány údaje kolem otázky Popravčí louky : pochod smrti, ringval, Tři kříže

České Budějovice

najděte v SVK v Jihočeských listech rozsáhlou reportáž o pozorování UFO na Pelhřimovsku 18.1.1993

Tábor

Kdo pomůže najít Karla Vítka z táborského letiště. Našel kruh v trávě v roce 1994 – jde o kruh v Zářičí 12.8.1994 – a případ únosu

Rokycany

Ve Strašicích se objevily znaky na listu rostliny. Má někdo údaje o podobných případech (zahraničí, literatura, apod.?)  

 

Napište nám, pokud se ve Vašem okolí vyskytuje místo (hrad, apod.) spojené nějakým způsobem s templáři (sídlo, poklady, atd.) Prolistujte knihy, články, apod., zašlete kopie z knih pověstí a legend, pokud můžete, uvítáme i jejich přepis do elektronické podoby. Ke každému odkazu uveďte co nejpřesněji zdroj, autora, název publikace čí článku, vydání, rok, stránku apod. Zvláště nás zajímají lokality : Bezděz, Blatná, Veveří u Brna, Budyně nad Ohří, Bystřička – Klenov, Čejkovice, Červená Řečice, Dačice, Dobříš, Choustníkovo Hradiště, Jamolice - Templštejn, Janovice v Podještědí, Klášterec nad Orlicí, Klentnice, Kopidlno, Kunětice, hrad Helfštýn, Lodhéřov, Malé Žernoseky, Mladá Boleslav, Olomučany, Plumlov, hrad Šaumburg (Kroměříž), Potštejn, Praha – Čakovice, Račice (Vyškov), Ralsko, Sloup v Čechách, Staré Hrady (Jičín), Štramberk, Telč, Vamberk, Vanov, Vyskytná, Zvíkov, Žleby, ale i jinde, pokud najdete. (sekce TEMPL)

Slovensko - Ivan Stříbrný rozeslal v letech 1998 několik dílů své knihy o únosech, každý díl někomu jinému. Kdo ví o ostatních dílech ?  (sekce UFO)

ČR – zašlete nám Informační zpravodaj FFC č. 4, 8 a následující.

Atlantida - Napište, co víte o bájné zemi kněze Jana

Morava – Kdo by mohl zpracovat materiály, které jsme získali z pozůstalosti proutkaře Oldřicha Hradila? Ten po celý svůj život cestoval po Moravě i Čechách a zaznamenával průběhy podzemních chodeb a nalézal archeologické artefakty. Materiály obsahují údaje o asi 250 obcích, kde O. Hradil psychotronicky zjistil hroby, podzemní chodby atd. Nejde o souvislé texty, jen ručně psané heslovité poznámky k jednotlivým obcím a nálezům. Zpracování údajů do tabulkové formy MS Excel pomůže dalším badatelům i těm, kdo je bude moci jednou ověřit exaktními metodami.

Právě vyšlo již 50. číslo časopisu KPU - ZAZ č. 4/2001. Pokud jste jej nedostali s tímto inf. bulletinem, nemáte jej předplacen. Informujte se o stavu Vaší úhrady na naší adrese. Vydavatelství Včelka děkuje za slova uznání tomuto časopisu. Připomínáme, že první číslo vyšlo 1.7.1992 a každoročně vyšlo 5 – 6 čísel.

Vychází nově zpracovaný spis o ochraně zraku P. Kaliny : Ty a tvé oči. Obsahuje komplexy cviků, doplněné radami a údaji o stravě a očních chorobách. (cena 39 Kč). Pište na adresu KPU nebo vyd. Včelka.