Pobočka celostátní badatelské organizace 
Klub psychotroniky a UFO  Zlín
Náš klub

Pomozte námZáhady


Svědectví


Zvláštnosti - historické památky 


Podzemní chodba v klášteře milosrdných sester sv. Kříže

Pracovníci Služeb města Napajedla objevili u klášterní kaple vchod do doposud neprozkoumaných podzemních prostor. Kaple byla zajišťována proti vlhkosti.  Venku u zdi pod klášterním oknem byla sejmuta původní dlažba a pod ní byl objeven těžký kovový poklop. Poklop byl odsunut a pod ním byl nalezen vchod snad do původní cihlové kanalizace. Otvor měl rozměry přibližně 70 x 70 centimetrů. Pálené cihly byly takřka nedotčeny zubem času. Bylo zjištěno, že chodba vede pod kapli - a nikdo se do ní ale nespustil, protože byl otvor příliš úzký. Pracovníci Služeb města Napajedla už vchod do "tajné" chodby opět uzavřeli novým poklopem.

O kanalizaci ani jiných podzemních chodbách pod napajedelskou klášterní kaplí se nezmiňují žádné dostupné písemné prameny.

Řeholní dům v Napajedlích byl postaven v 18. století, je starý 130 let.  

V místní části Napajedel Žlutavě se v mohylovém hrobě našla římská mince.

Podle : 

(1)    zpráva M.Zacha Kučera (http://www.jesen.cz), 2009


Klub psychotroniky a UFO  (KPUFO)
Centrum a výbor KPUFO - chcete-li s námi spolupracovat, stát se našimi členy, nebo upozornit na jev, či událost mimo okres, nebo problém jiného charakteru. 

V každém případě zachováme Vaši anonymitu a minimálně narušíme Vaše soukromí! 

KPUFO Zlín - hlaste nám údaje o místech a událostech, vztahujících se k okresu, a vyžadující si okamžité pátrání, šetření. 

(c) Klub psychotroniky a UFO Zlín, 2009