Jsou církevní stavby postaveny náhodně ?

Úvahy o tom, že místa na zemském povrchu mají určitou zvláštní povahu, vlastnosti, jež jim dávají určitý charakter i předurčení pro ten který druh činnosti, popř. pro vznik různých projevů vedla členy Klubu psychotroniky a UFO k hledání některých souvislostí ve výskytu různých anomálních jevů s pomyslnými obrazci pentagramů na zemském povrchu. Byl vysloven názor, že určité body tvoří průsečíky linií, jimiž protéká blíže neurčená energie. Ta za určitých okolností, aktivizace a dalších, zatím neznámých vlivů vytváří pozitivní i negativní místa pro lidské zdraví i stav jeho psychiky, popř. umožňuje projevy anomálních sil a jejich vnímání přítomným pozorovatelům.

Hledání vedlo k nalezení řady bodů na území ČR, známých svou tradicí při objevení anomálních projevů, k pokreslení mnoha map, k mnoha údajům z měření a porovnávání. Pátráním se dospělo k závěru, že platí původní předpoklad, ovšem s tím rozdílem, že neznáme povahu a předurčení jednotlivých bodů na zemském povrchu ani mechanismus a pravidla při jejich aktivaci. Navíc, hledání takových bodů na území celé ČR je úkol velmi rozsáhlý, vzhledem na možnosti samostatných badatelů a hustotu památných a významných míst v naší republice.
Úkolu se posléze ujala skupina Lugnasad z Valašského Meziříčí, precizně rozpracovávající tuto problematiku již několik let. Plzeňští členové Klubu proto svou pozornost přenesli na body, jež byly v bezprostřední blízkosti - na církevní stavby na území města Plzně. Na mapě se vyznačilo rozmístění chrámů, kostelů, kaplí, ale i božích muk bez ohledu na jejich stáří a vznik. Zaznamenaly se i kostely, jež už neexistují - byly zbořeny při rozšiřování města. Předložený plánek ukazuje propojení církevních staveb na území Plzně, přičemž každá úsečka propojuje minimálně 3 body. Je zřejmé, že takových úseček je 14, a úseček, jež propojují 4 body i více je 11, přičemž stavby jsou vzdáleny 5 a více kilometrů. Při konstruování úseček vyšlo najevo, že i průsečíky někdy vycházejí na další stavby a prodloužení některých úseček vycházejí na místa, kde dnes stojí památníky obětem sv. válek, či hřbitovy. Je jasné, že dnes, po zboření řady menších božích muk a dalších, méně významných staveb (zejména na území dnešní a.s. Škoda) mapa nebude úplná a zjištění polohy těchto bývalých staveb si vyžádá další hledání ve starých mapách a archivech.
Tyto úsečky dokazují, že jakkoli je plán neúplný, církevní stavby nebyly postaveny náhodně, ale podle jakéhosi skrytého systému. Můžeme uvažovat jak o významných bodech, ovlivňovaných nějakou energií, tak i o astronomických souvislostech při rozmístění těchto staveb. Lze pátrat jak po vnitřním smyslu a účelu staveb, tak i souvislostech při jejich zasvěcení určitým světcům. V systému je lhostejné, zda jde o stavby katolického, protestantského či židovského původu. Zajímavá je i návaznost linií spojující tyto stavby na památníky obětem 1. a 2. sv. války (bod Z1 a Z2). Další pátrání povede i za zjištěním, co bylo na těchto místech před těmito památníky.
Možnou stopu po původu těchto bodů může představovat skutečnost, že prvními architekty města Plzně byli templáři, jejichž dům stával na dnešním náměstí Republiky už v r. 1224, tedy dávno před vlastním založením města v r. 1295.

Plánek (klikněte)

Legenda k obrázku