Centrum Klubu psychotroniky a UFO

 

Naše pobočka

Památky regionu

Záhadné události

Záhady přírody

Pátrejme

Akce

Kontakty

Klub psychotroniky a UFO
Mladá Boleslav

 

Zámek Košátky  


Věžová gotická tvrz z 15.století, přestavěná na zámek.

Základem zámku je mohutná gotická věžovitá tvrz s lucernou z 1. poloviny 15. století, postavená pány z Veitmile. Koncem 15. století přešla na rod pánů z Kolovrat, kteří v 2. polovině 16. století přistavěli boční renesanční křídlo s figurálními sgrafity a později barokní křídlo. Kolem objektu zachován původní vodní příkop. V držení Kolovratů byl zámek až do počátku 20. století. (obr. plán)
Spisovatel Karel Weinfurter popisuje v Pamětech okultisty strašidelné zážitky z tohoto zámku. Zámek patřil Weinfurterovu žákovi JUDr. Ing. Dr. Otakaru Čapkovi (pozdějšímu II. předsedovi spolku Psýché). Sám Weinfurter byl silným médiem, takže se dá předpokládat, že tyto jevy během svých duchovních cvičení se svým žákem Dr. Čapkem doslova vyhmatal z těch starých zdí a proudu času. Pokusy se odehrávaly mezi lety 1933-38, v roce 1938 byl zámek zadluženému Čapkovi prodán v dražbě. (obr. vstupní brána)
Zjevovala se zde černá paní, fantóm odtrhávající kola povozů i automobilů, gnóm v zámecké bažantnici, ducha staré lípy a nakonec také plačící dítě u sochy Panny Marie, k tomu mělo docházet vždy , když na soše nebyly rozžaty svíce. Zasvěcení sochy bude zřejmě souviset s kaplí Matky Boží přímo na zámku v přízemí v levém křídle a velmi silným lokálním geniem loci této ochránkyně matek a potažmo také dětí. (obr. zámek z roku 1933)

Foto : zobrazují zámek v době Weinfurterova pobytu 1933-38 

Podle: zpráva M. Zacha Kučera (http://www.jesen.cz), 2010


Klub psychotroniky a UFO - Mladá Boleslav, 2010