Záhadné zvuky ze záhrobí?

      

 

Podívejme se na různé zvuky "ze záhrobí", či zvuky "astrálních bytostí", jak je mnozí neználci nazývají. Takto jsou často prezentovány různé zvuky, pořízené za různých okolností, různými přístroji.

Původ záhadných zvuků

Při provozování různých přijímačů se občas můžeme setkat s různými, někdy až sugestivními zvuky, jimž neprávem připisujeme jakkoliv nadpřirozený původ. Věřte však, že o nic nadpřirozeného nejde. Musíme si především uvědomit, že je to jen elektromagnetické vlnění, které je něčím vyzařováno, což není v dnešní "elektricky poháněné" době ničím neobvyklým. Naše planeta Země by při pohledu z vesmíru v oblasti elektromagnetických vln mezi ostatními tělesy zářila, jako osvětlovací halogenový portál na stadionu mezi světluškami.

Nejen však lidská činnost vydává radiové vlny na všech možných i nemožných frekvencích, ale i samotná země, jako vesmírné těleso, a stejně tak všechna ostatní vesmírná tělesa, vydávají různá elektromagnetická vlnění - radiové vlny ve všech pásmech. Co se naší domovské planety týká, její bohatou elektromagnetickou činnost můžeme zaznamenat například z polární záře, kterážto je vlastně nejen viditelným projevem interference "slunečního větru" s geomagnetickým polem Země v oblasti pólů, ale za maxima sluneční činnosti i daleko od nich. Ovšem i vesmír je zdrojem množství elektromagnetického vlnění díky radiohvězdám, quasarům, pulsarům a dalšímu množství objektů, jejichž životní fáze jsou provázeny vyzařováním v různých spektrech radiového vlnění.

Záznam záhadných zvuků

Různé takovéto zvuky lze cíleně přijímat na zařízeních pracujících převážně v pásmech ELF a VLF (Extremely long frequency a Verry long frequency). Občas se ale stane, že podobné zvuky nahrajeme na běžný kazetový magnetofon bez přijímače a pak jsme z toho paf. Je nutné si uvědomit, že jakékoliv elektromagnetické záření se může naindukovat i v takovémto zařízení za určitých přesně nespecifikovaných podmínek, pokud například není dokonale provedeno zemění v přístroji, či při jiných nedokonalostech, o něž není nouze. Pak se setkáváme s různými sugestivnímu zvuky ze záhrobí, které nejsou ničím jimým, než proniklým rušením. Pod článkem je galerie takových zvuků, zachycených daleko od civilizace, kde nehrozí zychycení vlastních signálů vzniklých naší činností. Také Vám umožním experimentovat s příjmem takových signálů návodem na jednoduchý přijímač pro pásma ELF a VLF.

Obraz z minulosti?

Ovšem někdy se stane, že někdo přijde s něčím skutečně záhadným. Například nedávno proběhla různými záhadologickými časopisy zpráva, že v Anglii bylo zachyceno asi 25 let staré televizní vysílání malé televizní stanice z New Yorku a hned se vyskytly zaručené zprávy o tom že naše vysílání zachytila cizí civilizace ve vesmíru a nyní nám ho vrací zpět, aby nám dala o sobě vědět. To je ale NESMYSL. I kdyby kdokoliv vesmírem letící vysílání americké TV někdo zachytil a vrátil jej zpět (pomineme-li ztráty během cesty signálu), nešlo by zobrazit na TV přijímačích v Anglii, neboť v té době měly tyto země odlišné kódování a řádkování TV obrazu. Skutečnost je nejspíš taková, že nahrávku toho programu někdo zkonvertoval do "příslušné" normy a pak odvysílal na pirátském vysílači.

Experimentování s příjmem záhadných zvuků

Pro ty, kteří se vyznají v elektronice, přináším návod na jednoduchý přijímač pro příjem záhadných zvuků v pásmech ELF a VLF od Jaroslava Sedláře - Krysy, z brněnské pobočky KPUFO.

Jedná se o jednoduchý AM přijímač pro pásmo 200Hz - 11kHz. Při konstrukci je vhodné dodržet pravidla pro konstrukci VF zařízení. Celý přijímač je nutné umístit do stíněné krabičky. Anténu je možné použít od 1m až do například 5m, a zařízení provozovat mimo civilizaci - alespoň 1km od dálkových elektrických vedení, při dlouhé anténě až 10 km od těchto vedení. Výhodou jsou vysoko položená místa, nebo zemské póly, či například období slunečnímo maxima, východ, a západ slunce. Pokud bude přijímač připojen na MGF, je nutné, aby byl MGF alespoň metr od přijímače, aby nebyl vybaven displejem který vyzařuje rušení, či krokovými motorky, a byl napájen výhradně z baterie.

Citlivost přijímače lze měnit, jak jsem uvedl, změnou délky antény, ale dlouhé antény skutečně používejte daleko od civilizačních výdobytků, jinak budete přijímat jen průmyslové rušení.

S tímto můžete experimentovat s příjmem záhadných zvuků Země a blízkého okolního vesmíru. Můžete zde zachytit zvuky připomínající zpěvy ptáků, vodopády, či různé zvuky připomínající sci-fi filmy. Pokud se takto setkáte s nějakými opravdu zajímavými zvuky, budeme rádi, když se s námi o ně podělíte.

Autor: Fr. Javůrek, KPUFO Brno