Potvrzení psychoenergie?


V šedesátých letech se zjistilo, že elektronické přístroje v přítomnosti některých lidí selhávají, a to jejich nechtěným vlivem. Na tomto zjištění vytvořil v USA H. Schmidt randomizery (random = náhoda), generátory náhodných stavů, které může člověk ovlivnit. Totéž studovali Japonci, jejich přístroj je na obr. 1. Před lety jej Dr. Rejdák získal na japonském velvyslanectví a předal mi na vyzkoušení. Za spolupráce elektronika pana Brnky jsme dešifrovali zapojení a vytvořili »českou verzi«, která byla zveřejněna v Časopise lékařů českých (v r. 1976). Oba přístrojky mají dvě svítící diody, které se ovlivňují prstem (EMT efekt, energomyotransfer) nebo pohledem (PEER efekt, power eyes emitting radiation). 

Po stisknutí tlačítka má ovlivňovaná dioda zhasnout. Střídá se ovlivnění levé a pravé diody a při sto pokusech by poměr zhasnutí a nezhasnuti měl být 50:50. Ve skutečnosti je to asi 45 : 55. Pokud se nám povede ovlivnění na 60 %, je to slabý úspěch, 65 % je dobrý výsledek, 70 % a výše velký úspěch. Ovlivnění závisí na denní době, psychickém a fyzickém stavu (únava, nemoc, nálada). Bylo zjištěno, že dioda má tendenci nezhasnout, když jsme nepříjemně rozrušeni. Pokusy s elektrizací potvrdily, že tendenci ke zhasínání má dioda, když tělo produkuje záporné ionty, a naopak nezhasíná, když tělo produkuje ionty kladné, tj. jsme-li ve stresu, zlosti apod.

Na obr.2 je vlevo randomizer staršího data, kde místo svítících diod jsou neonky. I zde, kupodivu, bylo možné výrazné ovlivnění. Randomizery tohoto typu nejsou ovlivňovány teplem lidského těla, jako naprostá většina dnešních »biometrů«, ale elektrickými vlastnostmi těla, především PEER efektem, což je směrovaná energie pohledu, předpokládaná už dříve u hypnotizérů. Je to jakýsi biologický laser, jehož existence byla potvrzena i vlivem na rostliny a vodu. PEER efekt použil již J. Pettet k ovlivnění růstu fazolí a výsledky zveřejnil na druhém psychotronickém kongresu v Monte Carlu 1975. Byl to jeden z mála referátů doložených statistikou, dokonalým popisem práce a histogramem. Randomizery umožňují kvalitativní i kvantitativní sledování různých stavů a vlivů, bohužel se nenašel zájemce o jejich výrobu.
Dle obr. 3 si můžete udělat prakticky zadarmo »biometr« klasického, leč pozapomenutého typu. Je méně citlivý než elektronický randomizer, ale tím větší můžete mít radost, když se proužek papíru s černou tečkou, zavěšený ve sklenici na dlouhé niti, pod vaším pohledem nebo vlivem, ruky pohne. Citlivost je zvýšena délkou nitě. Tu lze prodloužit trubicí, kterou můžeme sehnat od známého chemika či skláře. S hrdlem sklenice ji spojíme korkovou nebo dřevěnou zátkou. 

Neseženete-li trubici (délka 15 až 20 cm), musíte se spokojit s vyšší sklenicí od okurek a nižší citlivostí. Příznivý vliv má hluboké nadechnutí, draselné sole a zelenina, káva, čaj či cigareta. Přístrojek reaguje lépe, jsme-li dehydrováni, tedy starším lidem, i na tření elektrizovaným hřebenem. Tepelné proudění vliv nemá, ale není vhodné, aby bylo vystaveno tepelným změnám u okna či u topení.

Ing. Věnceslav Patrovský, CSc.


Regenerace 11/1997