Portál záhadné fotografie
Na počátek ... Tisk
Napsal uživatel Redakce   
Pondělí, 19 Leden 2004 10:13

Po celou svoji existenci je lidstvo obklopeno nepochopitelnými jevy, z nichž mnohé doposud neumíme s využitím dostupných znalostí spolehlivě vysvětlit. Mnohé tyto jevy zachytíme zcela náhodně na fotografickou emulzi, či v podobě digitálních dat naším fotoaparátem, při běžném fotografování.

Tyto stránky si kladou za cíl věnovat se pokud možno s profesionálním přístupem takovýmto fotografiím, a s využitím dostupných znalostí a technických možností oddělit vysvětlitelné od nevysvětlitelného, a oddělit tak běžné chyby obrazu od skutečných záhad, kterými se pak můžeme seriozně zabývat, aniž bychom trpěli fanatizmem, který jinak tvoří nežádoucí propast mezi námi a vědeckými kruhy.

Vámi zaslané fotografie budou podrobeny odborné analýze, a na těchto stránkách uvidíte původní fotografii, fotografii upravenou specialistou pro lepší identifikaci vyfotografovaných objektů, či dějů, odborný komentář a v případě často se vyskytujících chyb na fotografiích i rady, jak se jim napříště vyvarovat. Budeme proto velmi rádi, když nám budete zasílat fotografie, u kterých se budete domnívat, že jsou na nich zobrazeny jakékoliv neidentifikovatelné záhady, děje, či objekty. Před tím si však prosím přečtěte články o tom, jak lépe fotografovat, jak se vyvarovat chyb, které často na záběru způsobí různé "záhadné" jevy, a jaké podklady nám zasílat pro co nejlepší možnost identifikace.


Děkujeme Vám za přízeň a těšíme se na zajímavé diskuse a setkání.

 

Aktualizováno Pátek, 27 Červenec 2018 14:02
 
Jak zasílat fotografie Tisk
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 20 Prosinec 2006 14:29

01zasilaniProsím čtěte !

Prosíme všechny, kteří zasílají své snímky, aby se vždy před odesláním snímku na fotografii podívali a zamysleli se nad tím, zda fotografie vůbec něco zobrazuje !

Fotografie zasílejte e-mailem jako přílohu na následující adresu : Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Aktualizováno Čtvrtek, 28 Duben 2016 17:24
Celý článek...
 
Co je na fotografiích? (4) Tisk
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 05 Duben 2012 00:00

09jineTyto fotografie kolují internetem. Jejich zdroj není spolehlivě znám. Můžete pomoci v jejich určení?

Celý článek...
 
Atomová bomba krále Nabuchonodozora Tisk
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 17 Srpen 2016 17:32

10odjinudNa záhadologických servrech a sociálních sítích začalo kolovat toto foto – otisk pečetního válečku z Mezopotánie.

Aktualizováno Neděle, 19 Únor 2017 17:16
Celý článek...
 
UFO nebo ptáci? Tisk
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 30 Srpen 2012 00:00

07tmave  Řadu lidí překvapuje tvar vyfotografovaných ptáků...

Aktualizováno Pondělí, 13 Srpen 2012 15:35
Celý článek...
 
«ZačátekPředchozíDalšíKonec»

Strana 1 z 137