Mrtvá víla? Tisk
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 19 Únor 2017 15:16


03clankyMumie exotických tvorů se stávají velmi populární. Americký sběratel koupil mumii víly za 500 USD

 

 

 

 

V roce 2007 byly zveřejněny na internetu šokující snímky. Mrtvolka opravdové víly! Přesněji řečeno, její mumie.

Z doprovodného popisu vyplývalo, že byla nalezena v Anglii (Duffield, hrabství Derbyshire). Na mumii narazil při venčení psa místní obyvatel, který požádal o zachování anonymity. Ve skutečnosti ji tedy našel pes a upozornil štěkotem svého majitele.

Oznámeny byly i anatomické podrobnosti. Velikost bytosti je 8 palců (asi 20 centimetrů), s dobře zachovalými křídly, se zbytky zrzavých vlasů, a má dokonce i zuby.

A prý i kriminalisté potvrzují, že jde o skutečnou mumii.

vila1

Snímky se objevily 1. dubna 2007. Už to hovoří za vše…

Ale jejich autor - jakýsi Dan Baines - obdržel tisíce e-mailů. Až 11.dubna 2007 přiznal, že šlo o vtip.

Dan Baines je totiž profesionální výrobce těchto produktů a různých "magických" věcí pro různé triky.

A tak i tuto "mumii" Baines prodal za 300 (tehdy téměř 500 dolarů). Koupil ji anonymní sběratel ze Spojených států. Informovala o tom, v zájmu uklidnění veřejnosti, i BBC.

vila2

Ale přes to všechno, řada lidí stále věří, že nález byl pravý. Prý byl na majitele vládou učiněn nátlak, aby zakryl skutečnost …

„Netušil jsem, že tolik lidí věří na víly,“ divil se Baines v rozhovoru pro BBC. „Lidé mi stále píšou e-maily s výzvou, abych "řekl celou pravdu."

Že vám to něco připomíná? Blázny z Orgonetu nebo z Exopolitiky? Ano, to není podobnost čistě náhodná. To jen dokazuje, že hloupost nezná hranic.

 

***

Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 689

Aktualizováno Pondělí, 21 Srpen 2017 12:42