Záhadný jev nad Kostarikou Tisk
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 24 Říjen 2015 19:59

10odjinudPodivná záře v oblacích vyděsila místní obyvatele. Vysvětlovali si ji jako varování před hrozící katastrofou

 

Svědci natočili podivnou záři v oblacích nad San José, hlavním městem Kostariky. Vyděšení obyvatelé ten den, 15. září 2015, oslavovali na ulicích Den nezávislosti.

Na nebi se objevil sálající, třpytivý úkaz, hrající duhovými barvami, mezi hrozivě temnými bouřkovými mraky, které se kupily na obloze. (1) Lidé se vyděsili, děti plakaly. 

2015-kostarika

Mnozí si mysleli, že je to Boží znamení, předcházející konci světa. A ten se očekával 28. září 2015, podle proroctví latinskoamerického kazatele Reva Rodrigueze, podle kterého měl spadnout do oceánu u pobřeží Portorica, obří asteroid. To mělo vyvolat monstrózní vlnu, která by ovlivnila celý svět, ale především blízké okolí. Tyto panikářské nesmysly se šířily po internetu každý den. Dnes víme, že šlo, jako vždy v takových případech, o bláboly.  

Meteorologové se samozřejmě snažili uklidnit veřejnost. Vysvětlili, že pozorovaný jev se někdy vyskytne v rychle se rozvíjejícím bouřkovém mraku. V ledových částicích se lámou sluneční paprsky. A oblak, plný těchto krystalků, se promění v jakýsi hranol, který směřuje sluneční světlo dolů. A dole, tzn., že ze strany pozorovatelů, se zdá, že mrak sám svítí. A vzhledem k lomu paprsků vzniká hra duhových barev.

I NASA uklidňovala: návštěva asteroidu, který by ohrožoval naši planetu v blízké budoucnosti, se neočekává.

Odkazy:

(1)    Mysterious 'End of Times' cloud spotted in Costa Rica. https://www.youtube.com/watch?v=-uDk1OZlWfM

 

***

Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 666

Aktualizováno Neděle, 10 Leden 2016 11:13