Jak se vyrábí fotky bigfoota Tisk
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 11 Srpen 2015 21:19

10odjinudHistorie této fotografie začala v roce 2006 debatou na facebookovské skupině Coalition for Critical Thinking in Bigfoot Research nad snímkem, uvedeným na webu CRYPTOMUNDO. Tam také nakonec došlo i k plnému odhalení tohoto podvodu. (1)


Tam došlo k odhalení toho, že šlo o zfalšovanou původní fotografii s mrtvým medvědem, která patřila Dr. Karl Shukerovi (2) Pohlednice s mrtvým medvědem je z období 1904-1918.

bigfoot medved

A právě tato posloužila k vytvoření podvodné fotografie "mrtvého bigfoota". Dvě části medvědího těla byly začleněny do falešného tvaru těla Bigfoota.

Nicméně i fotografie s medvědem byla retušována. Mohlo by to vést ke konspirační teorii, že prvotní snímek byl s bigfootem, a tedy v rámci utajení se z něj stal medvěd.

Jenže nižší rozlišení fotografie bigfoota ukazuje, že výchozím zdrojem byl snímek s medvědem. Nelze totiž v podvodném snímku dát vyšší rozlišení než v původním snímku.

Odkaz

(1)    Čtěte více : http://cryptomundo.com/evidence/dead-bigfoot-photo-update-hoaxed-from-a-hoax/
(2)    http://karlshuker.blogspot.cz/

 

***

Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 663

Aktualizováno Neděle, 10 Leden 2016 11:19