Záhadné jevy na chalupě Tisk
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 10 Listopad 2011 00:00

09jinePřed třemi lety jsme koupili chalupu na Šumavě. Pomaloučku jí opravujeme a těšíme se z krásného okolí. Jedná se o samotu u lesa. V chalupě je jedna místnost vybudovaná z původního "sklepa" - je v úrovni se zemí. Děti tomu pokoji říkají pokoj "hrůza" a nechtějí v něm spát.

       Obracím se na Vás s prosbou o pomoc při vysvětlení jevu na fotografii, kterou přikládám do přílohy.Tato fotografie je z loňského roku.

Před třemi lety jsme koupili chalupu na Šumavě. Pomaloučku jí opravujeme a těšíme se z krásného okolí. Jedná se o samotu u lesa. V chalupě je jedna místnost vybudovaná z původního "sklepa" - je v úrovni se zemí. Děti tomu pokoji říkají pokoj "hrůza" a nechtějí v něm spát. S manželem se v chalupě nebojíme, i když se mi stalo, že kolem sebe někoho cítím, nebo cítím, jak si kdosi - cosi v noci přisedlo - přilehlo na mou peřinu.

 

f20111026_stastna

 

       Fotografie vznikla při příjezdu na chalupu. Přijela jsem pouze se svým manželem. Než manžel odemknul, napadlo mne udělat několik fotografií sednice z venku přes skla špaletového okna. Vybalila jsem fotoaparát a chtěla fotit. Nešla mi zmáčknout spoušť. Manžel mezitím vstoupil do sednice a naklonil se nad kamna ( za jeho hlavou na zdi visí kulaté hodiny, on má čepici). V tom okamžiku jsem udělala fotografii s bleskem - 14.9.2010 ve 14:41h. Pro dokreslení atmosféry toho dne posílám ještě o pět minut starší fotografii od chalupy do údolí - 14:46h.

      Večer  jsem všechny fotografie, jako vždy, ukládala do PC a všimla si, že se mnou za oknem stojí ještě další osoby. Já mám dlouhé vlasy, ale v okamžiku focení jsem měla vlasy sepnuté vzadu do drdolu  (stojím za bleskem).

     Fotoaparát je digitální NICON. Žádnou podobnou fotografii jsme v monulosti nedělali.

Mockrát děkuji za odpověď. Nad fotografií sedím  téměř každý den.

S pozdravem Zdena Š.

 

f20111026_f

 


Jsou to efekty vyvolané přímým odrazem bleskového světla od okna. Také je tam vidět její ruka.

Petr Fiala

 

Aktualizováno Čtvrtek, 10 Listopad 2011 08:01