Jak zasílat fotografie Tisk
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 20 Prosinec 2006 14:29

01zasilaniProsím čtěte !

Prosíme všechny, kteří zasílají své snímky, aby se vždy před odesláním snímku na fotografii podívali a zamysleli se nad tím, zda fotografie vůbec něco zobrazuje !

Fotografie zasílejte e-mailem jako přílohu na následující adresu : Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Poslední dobou mi chodí stálě častěji snímky, které jsou dokonale rozmazané, malé, v extrémně vysokém stupni komprese, a mnohdy natolik degradované, že vůbec není na fotografii zřejmé, o co jde. Pokud neovládáte například skenování, pošlete raději papírovou fotografii, než nicneříkající obrazový soubor !!! S fotografií sice dokážu nemožné, ale zázraky už přenechávám našim známým nejmenovaným "kontaktérům". 

Mnozí z Vás, našich příznivců, jste již poslali nějaké fotografie se zajímavými objekty, či jevy, které si neumíte vysvětlit. Tyto fotografie vždy podrobíme analýze, kterou se snažíme vyloučit jevy snadno vysvětlitelné. K tomu však je nutné, aby zaslaná fotografie byla pokud možno kvalitní. Mnozí však fotografují, či posléze skenují své fotografie ve formátu JPG, což posléze naprosto znemožní většinu odborných kroků a analýzu takové fotografie, protože uvedený formát je formátem "ztrátovým", to znamená, že zde za účelem snížení datového objemu fotografie dochází ke ztrátové kompresi, která na takto uložené fotografii vynechává obrovské množství jednotlivých obrazových bodů, které jsou pro nás ale naprosto nepostradatelné. Pokud zašlete fotografi nějakého záhadného objektu na obloze, který je navíc malý a na fotografii daleko, dojde díky této komprimaci k jeho nevratné degradaci. 

Pokud nám tedy chcete poslat zajímavou fotografii, snažte se prosím používat formáty bezeztrátové, tedy TIF, nebo případně BMP - tyto formátyx musí být původní, tedy fotografie v tomto formátu musí být již pořízena, ne pořízena v JPG a potom převedena. Jedině tak budeme schopni na zaslané fotografii provést důkladnou analýzu a vy tak na tomto webu budete mít možnost vidět zajímavé a kvalitní fotografie s odborným vyjádřením. Pokud však nemáte jinou možnost, než použít formát JPG, nastavte před fotografováním, či skenováním do tohoto formátu co nejmenší kompresi - nejvyšší kvalitu. Potom již fotografii v počítači neupravujte, protože při každé úpravě a uložení probíhá opětovná komprese a tím i degradace snímku. Neposílejte prosím pokud možno snímky fotografované do formátů typu RAW, protože různí výrobci fotoaparátů si tento formát upravují, a každá značka fotoaparátu používá jiný algoritmus ukládání fotografie, kterou pam my neotevřeme. 

Fotografie zasílejte e-mailem jako přílohu na následující adresu : Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Aktualizováno Čtvrtek, 28 Duben 2016 17:24