Z korespondence ... Tisk
Napsal uživatel František Javůrek   
Úterý, 19 Prosinec 2006 12:13

03clankyČasopis Magazín 2000 záhad kupuji celkem často, už proto, že se záhadami sám zabývám. Mrzí mne ale, že poslední dobou stále častěji propadáte nekvalifikovaným závěrům typu "UFO za každou cenu" aniž by se kdokoliv zamyslel nad tím, co píše.

Vážená redakce!

Časopis Magazín 2000 kupuji celkem často, už proto, že se záhadami sám zabývám. Mrzí mne ale, že poslední dobou stále častěji propadáte nekvalifikovaným závěrům typu "UFO za každou cenu" aniž by se kdokoliv zamyslel nad tím, co píše.

Jako příklad bych uvedl M2000 č.11/2006, kde například na straně 13 u prostřední fotografie píšete "Unikátní snímek UFO, které vyslalo jakýsi silný energetický paprsek...." K této konkrétní fotografii jsem se již vyjadřoval na webových specializujících se na fotografie záhad, a jelikož autor zřejmě nebyl spokojen s mým naprosto logickým vysvětlením, poslal fotografii vám a vy jste mu na to "skočili". Postačí se na snímek rozumě podívat, a každému musí být jasné, že o žádné UFO, ani energetický paprsek nejde (v ufologickém smyslu - světelný paprsek pochopitelně energetickým je). Paprsek je dole tenký, jasný a ostrý, a směrem vzhůru se v mlze rozšiřuje a rozptyluje. Z toho je naprosto jasné, že zdroj tohoto světla je na zemi, a svítí vzhůru do mraků a ne opačně! Takových diskotékových efektů je dnes plno, a i u nás v Brně často obšťastňují milovníky UFO.Bohužel takovýmito nekvalifikovanými výroky poškozujete všechny seriozní badatele, kteří pak zbytečně trpí posměšky "normálních" lidí a těžko nachází společnou řeč s vědeckými kruhy.Toto byl pouze jeden příklad, nemá myslím cenu rozvádět mnoho dalších, ale přimlouval bych se za serioznější a kvalifikovanější přístup u takovýchto komentářů. 

S pozdravem F. Javůrek (KPUFO BM)

Aktualizováno Pátek, 04 Červenec 2008 19:25